Nowoczesne szklane carporty

Nowoczesne szklane carporty

Każdy kierowca chcemy, aby jego pojazd był chroniony przed uszkodzeniami oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, kiedy nim nie jeździ. Zostawianie samochodu pod gołym niebem jest najgorszym z możliwych rozwiązań.

Z czego może być zbudowany carport?

szklane carportyWiele domów jednorodzinnych jest wyposażonych w garaż, który stanowi jedną całość z budyniem lub stoi na uboczu. Na pewno stanowi najlepsze z możliwych miejsc do trzymania pojazdu, ale jego budowa jest kosztowna i długa, bo są to obiekty murowane. Są też tańsze rozwiązania na garażowanie samochodu i mogą to być szklane carporty, które ekipa budowlana postawi w ciągu dnia lub dwóch. Tego typu konstrukcje mogą być stawianie bezpośrednio przy elewacji budynku mieszkalnego lub z dala od niego jako samodzielny obiekt. Carport może być otwarty, czyli stać jednie na czterech słupach z zadaszeniem albo mieć dwie lub trzy ściany. Jest to konstrukcja, która sprawdzi się jako zadaszenie przed wejściem do domu, rodzaj altany lub częściowego zadaszenia tarasu. Choć jego główne zadanie to bycie wiatą garażową, która jest lekka, tania w budowie i wytrzymała. W carportach z blachy czy drewana, do wewnątrz dociera niewiele światła, przez co może się okazać konieczne ich oświetlenie po zmroku. Jeżeli wykonamy ją ze szkła, to nie będziemy mieli takiego problemu. Ponieważ mają one otwartą budowę to nie grozi nam tworzenie mikroklimatu wewnątrz pod wpływem promieni słonecznych, które będą nagrzewać dach. Bardzo popularne są modele z poliwęglanu, drewna i stali.

Jeżeli nie chcemy wydawać dużo pieniędzy na budowę garażu, a klasyczne blaszane konstrukcje nam nie odpowiadają, to warto rozważyć budowę carportu. Jest wytrzymały, estetyczny i może pomieścić wiele samochodów, przyczep, rowerów czy hulajnóg.

Komentarze są wyłączone.