Ochronna polimeryzacja na wykładzinach

Ochronna polimeryzacja na wykładzinach

 

Na zastosowanie wykładzin PCV w domach zdecydowało się już całe mnóstwo osób. Nie da się zaprzeczyć, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i przede wszystkim szybkie. Wykładzinę można położyć w pomieszczeniu w ciągu godziny a układanie paneli czy płytek ceramicznych zajmie dużo więcej czasu. Jednak wykładziny z biegiem czasu się nieco zużywają. Należy jednak wiedzieć, że można je skutecznie zabezpieczać.

Efektywne akrylowanie wykładzin

polimeryzacja wykładzin pcvWykładziny PCV w domach są w stanie przez wiele lat zachowywać piękny wygląd. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że w niektórych miejscach gdzie stosuje się wykładziny to może dochodzić do ich szybkiego zużywania i uszkodzenia. W takich miejscach warto zastosować zabieg jakim jest polimeryzacja wykładzin PCV. Obecnie tego typu zabiegi wykonuje mnóstwo firm w Polsce. Jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt oraz preparaty do polimeryzacji to możemy również samodzielnie tego typu zabiegi przeprowadzać. Bardzo ważne jest to by początkowo dokładnie wyczyścić powierzchnię, na której przeprowadzony zostanie zabieg polimeryzacji. Szczególnie ważne jest by zetrzeć poprzednią warstwę akrylową jeśli takowa była kiedyś nakładana. Do tego zabiegu stosuje się preparaty czyszczące o kwaśnym odczynie, które skutecznie rozbijają łączenia polimerowe. Następnym krokiem jest dokładne umycie i osuszenie powierzchni. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można nakładać akryl.

Po zabiegu polimeryzacji wykładzina jest nie tylko bardzo dokładnie chroniona przed uszkodzeniami ale również pięknie wygląda. Zabieg polimeryzacji sprawia, że na powierzchni wykładziny tworzy się piękna, błyszcząca warstwa ochronna. Jest ona antypoślizgowa co również ma bardzo duże znaczenie. Dodatkowo podłoga będzie chroniona przed bakteriami.

 

Komentarze są wyłączone.