Odpowiednia pielęgnacja brody

Odpowiednia pielęgnacja brody

Męski zarost ostatnimi czasy stał się bardzo modny. Co raz więcej facetów decyduje się na zapuszczanie brody. Nie ma co ukrywać, że jest to głownie opcja dla… leniwych. Jest to jeden z plusów gdyż poranna toaleta zajmuję mniej czasu a wiadomym jest, że zdecydowana większość kobiet lubi mężczyzn posiadających rożnej wielkości zarost na twarzy.

Szampon doskonałym sposobem na pielęgnację włosów

szampon do brodyWłosy niezależnie od miejsca w którym rosną muszą być odpowiednio zadbane. Broda, wąsy czy pejsy to specyficzne rodzaje owłosienia. Za ich pielęgnacje a głownie przycinane w przypadku gdy są dosyć długie odpowiada specjalista- barber. Pielęgnacja brody nie polega tylko na regulacji jej długości ale przede wszystkim na używaniu odpowiednich preparatów. Najważniejszym jest szampon do brody, który odpowiada za miękki i miły w dotyku zarost a także chroni przed podrażnieniami i infekcjami. Jego regularne stosowanie sprawi, że zarost będzie wyglądał lśniąco a przede wszystkim zdrowo. Dużą zaletą szamponu jest banalne użytkowanie polegające na rozprowadzeniu i wtarciu go w brodę a po krótkim czasie po prostu zmyciu. Częstotliwość jego stosowania zależy od reakcji zarostu. Jeśli nie ma żadnych negatywnych oznak oraz nie ma poczucia dyskomfortu wówczas należy używać odżywki dwa lub trzy razy w tygodniu. Natomiast jeśli widzimy, że broda jest przetłuszczona, traci blask wówczas można spróbować codziennych zabiegów. Najważniejszym elementem pielęgnacji zarostu jest jego obserwacja i odpowiednie reagowanie.

Moda na brodę trwa w najlepsze. Nie dość, że posiadając ją zaoszczędza się czas spędzany w łazience to jeszcze zapewnia powodzenie u większości kobiet. Oczywiście wymaga pielęgnacji a więc stosowania odpowiednich środków takich jak: balsamy, olejki i szampony. Aby zarost rósł zdrowo i wyglądał dobrze należy z odpowiednią częstotliwością używać tych preparatów.

Komentarze są wyłączone.