Odtrucie z leków

Odtrucie z leków

Nie każdy z nas wytrzymuje presję otoczenia i radzi sobie z codziennym życiem. Czasem spotykają nas traumatyczne przeżycia, których nie potrafimy przezwyciężyć i sięgamy po używki, lub nawet próbujemy odebrać sobie życie.

Gdzie odtruwają pacjentów, którzy przedawkowali z lekami?

odtruwanie lekowe warszawaObecnie każdy z nas, bez problemu może kupić silne leki bez recepty w aptece, ale również w sklepie spożywczym. Są to głównie tabletki przeciwbólowe, przeciw grypie, czy przeróżne syropy na kaszel. Ogólnie stosowane przez większość Polaków w sytuacji nagłej potrzeby. Jednak zbyt duże ich spożycie, może powodować skutki uboczne. Niektóre osoby celowo nadużywają leków, albo są od nich uzależnione i w pewnym momencie mogą przekroczyć zalecaną dawkę powodując nieodwracalne zmiany w mózgu i ciele. Jeżeli chcemy skierować bliską nam osobę na odtruwanie lekowe Warszawa jest miastem, gdzie znajduje się profesjonalny ośrodek zajmujący się takimi pacjentami. Zbyt duże nagromadzenie w organizmie leków o silnym działaniu uspokajającym, przeciwdepresyjnym, czy nawet na serce, może spowodować nagłe zatrzymanie akcji serca, albo utratę przytomności. W takiej sytuacji konieczne jest odtrucie organizmu z nagromadzonych toksycznych substancji. Najczęściej jest to płukanie żołądka i likwidowanie środków farmakologicznych z krwiobiegu, a następnie podanie odpowiednich minerałów i elektrolitów. Czas trwania takiej terapii jest ustalany indywidualnie z każdym pacjentem przez lekarza specjalistę, który ustali sposób leczenia.

Odtruwanie odbywa się najczęściej w specjalistycznych ośrodkach, gdzie pod opieką personelu medycznego, pacjent szybko wraca do zdrowia. W Warszawie pacjenci, oraz ich rodziny, mają zagwarantowaną opiekę psychologiczną w trakcie trwania odtrucia i po zakończeniu.

Komentarze są wyłączone.