Pamiątki z wakacji – okazjonalne przypinki

Pamiątki z wakacji – okazjonalne przypinki

Jadąc na wakacje zawsze chcemy sobie kupić kilka pamiątek. Przeważnie są to typowe bibeloty. Ja jestem przykładowo uzależniona od pocztówek z różnych miejsc. Są to małe koszta bo zazwyczaj 1-2 złote.

Okazjonalne przypinki jak pocztówki

przypinkiZawsze kupuje chociaż trzy pocztówki i chowam do mojego pamiątkowego kartonika. Z pamięcią bywa różnie, natomiast pocztówki zawsze mi przypominają o miejscach, w których byłam. Czasem zapisuje na nich również kilka słów odnośnie sytuacji, w której je kupiłam, wraz z datą moich odwiedzin w tym miejscu. Kolekcje mam dość pokaźną i zawsze pragnę ją uzupełniać. Prócz widokówek kupuję również różnego rodzaju kubki czy okazjonalne przypinki. Najlepiej gdy trafia mi się kubek ze zdjęciem jakiejś sławnej osoby. Moje ulubione to takie z Audrey Hepburn czy Michaelem Jacksonem. Mam takich już sporą ilość. Zawsze na dole zapisuje markerem datę pobytu i miasto, w którym został on zakupiony. Dzięki mojej małej mani, mam już jedną szafkę przeznaczoną tylko na kubki. Uwielbiam kupować też fotomagnesy. Równie mocno cieszą mnie zwykłe magnesy. Najczęściej kupuje takie w kształcie warzyw i owoców, doskonale pasują do wystroju każdej kuchni. Na wakacjach tak naprawdę urzeka mnie wszystko. Jestem typem osoby, która wolałaby nie zjeść dobrego obiadu, a musi kupić stos pamiątek. Mam je wszystkie pięknie ułożone w kartonikach. Są one niczym zdjęcia w albumie.

Przypominają mi o miejscach i osobach, z którymi je zobaczyłam. Takich wspomnień nie da się kupić za żadne pieniądze, możemy jednak je zatrzymać w sercu, przy pomocy pamiątek z wakacji.

Komentarze są wyłączone.