Pamietajcie, u lekarza możecie poprosić o paragon

Pamietajcie, u lekarza możecie poprosić o paragon

 

Od dwóch lat od lekarza wychodzimy z paragonem w ręku. Wtedy pojawił się obowiązek posiadania kas fiskalnych przez medyków, niezależnie od specjalizacji. O paragon możemy poprosić nawet w przypadku wizyty domowej doktora.

Kasy fiskalne w gabinecie lekarskim i nie tylko

kasa fiskalna dla lekarzyPamiętajmy, że od 2017 roku kasa fiskalna musi znaleźć się praktycznie w każdym gabinecie. Dlatego mamy prawo poprosić lekarza o paragon po zakończonej wizycie. Nie ma znaczenia, czy specjalista jest ginekologiem, dentystą czy weterynarzem. W tym miejscu ważna rada dla lekarzy. Jeśli instalujecie kasę fiskalną, pamiętajcie, że najbardziej wygodne będzie raczej małe urządzenie, w końcu pacjentów nie przyjmujecie w wielkim pokoju. Dlatego im mniej miejsca zajmie kasa, tym lepiej. Mimo że kasa fiskalna dla lekarzy to wymóg istniejący od niedawna, to wiele firm zaczyna się specjalizować w dostarczaniu takiego sprzętu do gabinetów. Na szczęście dla lekarzy w przypadku wybory kasy nie muszą szukać sprzętu, w którym można zaprogramować większą liczbę towarów. W przypadku ich usług nie będzie to konieczne. Wspomniane wizyty domowe, o nich także trzeba pomyśleć. Dlatego warto zdecydować się na kasę mobilną, którą będzie można zabrać w dowolne miejsce. Taka musi być niewielka i z wydajnym akumulatorem. A może też postawić na opcję płacenia kartą. To wygodne rozwiązanie, zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta.

Podsumowując, nawet dzisiaj wydaje się, iż nie wszyscy przywykli już do opuszczania przychodni z paragonem w ręku. A propos paragonu. Jeszcze jedna ważna kwestia związana z archiwizacją transakcji. Dla lekarza, podobnie jak każdego przedsiębiorcy, lepsze powinno być elektroniczne zapisywanie, niż wersja z rolkami. To wyjście wygodniejsze, także tańsze w eksploatacji.

Więcej na sklepfiskalny.pl

Komentarze są wyłączone.