Pomoc zakładu w załatwieniu formalności związanych z pogrzebem

Pomoc zakładu w załatwieniu formalności związanych z pogrzebem

 

Rodzinie osoby zmarłej zazwyczaj zależy na tym, by wszelkie sprawy związane z pogrzebem załatwić w jednym miejscu. Okazuje się, że zakłady pogrzebowe bardzo wyspecjalizowały się w ostatnich latach i są w stanie nawet załatwiać odpowiednie dokumenty i formalności.

Rodzaje trumien i urn w ofercie zakładów pogrzebowych

kompleksowy zakład pogrzebowy w KrakowieNiemniej jednak zawsze trzeba spotkać się z pracownikiem zakładu pogrzebowego, by ustalić wszystkie szczegóły. Bardzo istotny jest wybór trumny. Zakłady pogrzebowe mają najczęściej do zaoferowania trumny pochodzące od różnych dostawców. Mogą to być trumny drewniane lub trumny metalowe. Trumny posiadają zazwyczaj dekoracyjne okucia metalowe. Można wybrać trumnę, której wieko otwiera się w całości lub tylko w połowie. Wewnątrz trumny są wyścielone eleganckim materiałem. Trumna zawsze jest odpowiednio dekorowana. Dodatkowo trumna może posiadać elementy tj. krzyż. Taki kompleksowy zakład pogrzebowy w Krakowie ma też w swojej ofercie urny. Wybór urny jest konieczny, jeśli dochodzi do kremacji zwłok. Wtedy prochy zbierane są do urny, a następnie urna umieszczana jest w specjalnej ścianie na cmentarzu lub zostaje pochowana w małej trumience. Zakład pogrzebowy ustala szczegóły z konkretną kancelarią parafialną. Wybierane jest też miejsce na cmentarzu. Oprócz tego zakład pogrzebowy pomaga uzyskać zasiłek pogrzebowy. Pracownik zakładu większość dokumentów załatwia samodzielnie. Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tys. zł.

Pozwala to na pokrycie większości kosztów pogrzebu. Zakłady nie pobierają żadnych prowizji z tego tytułu. Wśród dokumentów potrzebnych do uzyskania zasiłku pogrzebowego znajdują się: skrócony odpis aktu zgonu, druk ZUS Z-12 (czyli wniosek o przyznanie zasiłku pogrzebowego) oraz dokumenty, które będą potwierdzać pokrewieństwo lub powinowactwo z osobą zmarłą.

 

Komentarze są wyłączone.