Pomysł na biznes – proste naprawy i tłumiki

Pomysł na biznes – proste naprawy i tłumiki

Od jakiegoś czasu myślałem, jaki biznes otworzyć, ponieważ nie widziałem siebie jako pracownika dla kogokolwiek. Zawsze bardziej się motywowałem, kiedy miałem zrobić coś sam. W pewnym momencie zaczął mi świtać jeden pomysł, jednak najpierw musiałem sprawdzić, czy to w ogóle wypali.

Tłumiki z Warszawy wymagają czasem wymiany

tłumikiA więc w moich usługach miało chodzić o łatwiejsze wymiany, naprawy, jakieś tam holowanie, oraz proste usługi z zakresu blacharstwo lakiernictwo. Wywiesiłem więc ogłoszenie i… już po kilku godzinach ktoś się zgłosił, że chce w jego samochodzie trzeba wymienić koła na letnie, ponieważ ma wyważone itd., jednak nie jest w stanie samemu założyć, a dodatkowo od razu można byłoby wymienić olej i filtry powietrza i kabinowy. No to oczywiście wziąłem się do pracy jak tylko przyjechałem na miejsce. Moim drugim zleceniem były haki holownicze, a dokładnie założenie dwóch do samochodów jakiejś tam firmy. Oczywiste było, że będzie trzeba też nieraz wymieniać tłumiki warszawy (to wszystko było łatwe, więc mogłem to zrobić niemal wszędzie). Jeździłem też jako pomoc przy zakupie samochodu. Brałem mechanizm do badania lakieru, inne bardziej potrzebne narzędzia, wcześniej robiłem rozeznanie co i jak i jakoś się kręciło. Zanim to zaoferowałem pojechałem do znajomego mechanika, żeby mi co nieco podpowiedział na co zwracać uwagę.

Interes się dzisiaj kręci, a ja wraz z wprawą douczałem się i dzisiaj już robię też inne rzeczy niż tylko wymiana oleju, ale również normalne naprawy.

Komentarze są wyłączone.