Poszukiwałem taniej rury do komina

Poszukiwałem taniej rury do komina

 

W listopadzie to nieźle się zdziwiłem. Chciałem napalić w piecu, by ogrzać dom , bo już zimno się robiło a tu nic. Nie miałem pojęcia co było nie tak, bo jeszcze rok temu piec działał prawidłowo. Musiałem poprosić o pomoc specjalistę, bo ja nic nie zdziałałem.

Znalezienie dobrej jakości rury kominowej

rura dwuścienna kominowaKiedy pojawił się u mnie w domu zdun to od razu po sprawdzeniu pieca stwierdził, że potrzebna była mi nowa rura dwuścienna kominowa, ale nie miał takiej i zalecił mi jej kupno. Nie miałem pojęcia gdzie się udać w poszukiwaniu takiej rury do pieca. U nas na wsi to nawet takiego sklepu nie było. Zadzwoniłem do syna, który mieszkał w Warszawie i poprosiłem go o pomoc. Syn po kilku minutach do mnie oddzwonił i dał mi namiar na sklep, w którym dostępne były takie rury i od razu pojechałem do miasta. Dokładnie wiedziałem jakiej rury szukać, bo  zdun dał mi wszystkie niezbędne informacje na ten temat. W sklepie nie rozglądałem się, bo i tak nie znałem się na rurach. Od razu podszedłem do sprzedawcy i poprosiłem go o pomoc. Dostępnych miał wiele różnych rur kominowych i nadal nie miałem pojęcia, którą kupić. Zależało mi na dobrej jakości rurze, by wytrzymała przez długie lata. Sprzedawca wtedy zaoferował mi nieco droższe rozwiązanie, ale zapewnił mnie, że rura była najlepsza. Zgodziłem się ją kupić, bo dodatkowo była gwarancja na ten zakup i wiedziałem, że w razie konieczności w sklepie znajdę pomoc. Zdun jak się pojawił u mnie ponownie to uznał, że dokonałem dobrego wyboru.

No i po naprawie piec działał już jak należy. W niedługim czasie udało się nagrzać cały dom i byłem spokojny zwłaszcza, że zapowiadali srogą zimę w tym roku. Żona była zadowolona, że tak szybko zareagowałem i rozwiązałem sytuację jeszcze przed pierwszym śniegiem.

 

Komentarze są wyłączone.