Prace podczas kopania fundamentów

Prace podczas kopania fundamentów

 

Może ktoś z was widział jak wyglądają prace przy budowie domu. Ja miałam okazję oglądać budowę domu od podstaw. Obok nas do niedawna była pusta działka. Ktoś ją w końcu kupił i zaczął prace nad budową domu. Okno mojego pokoju wychodzi akurat na tą działkę, więc mimo chodem widziałam co tam robią. W każdym dniu prac starali się zrealizować ustalony plan.

Wykopanie głębokich fundamentów

kopanie fundamentów olsztynekPierwszym etapem budowy było uporządkowanie terenu budowy. Ta działka stała pusta dość długo, więc wyrosły tam ogromne krzaki chwastów, trawa też była dość wysoka. Tak więc ścieli wszystko i uprzątnęli. Wyznaczyli granice domu. Pozaznaczali białą tasiemką lub liną. Z daleka aż tak dobrze nie było widać co to było. W obszarze gdzie były te linki koparka wykopała ziemię na odpowiedniej głębokości. Nikt nie bawi się w ręczne kopanie fundamentów Olsztynek jest miastem, gdzie można znaleźć firmy, które wypożyczają sprzęt budowalny jak na przykład koparkę. Przy budowie tego domu było mało ludzi, z stąd można wywnioskować, że nowy sąsiad sam budował dom z pomocą kolegi lub kogoś z rodziny. Dosyć spory chcą wybudować dom. Te wykopane fundamenty też były głębokie. Pewnie będzie miała wysoką piwnice. Potem trzeba było wylać beton i uzbroić fundamenty. Tak mi się wydaję. Z ziemi wystawały jakieś druty. Jak już wspomniałam nie znam się aż tak bardzo. Tą ziemię co wykopali odłożyli na bok i zapewne będą wykorzystywać do zaprawy murarskiej. Jak już wylali beton i zabezpieczyli całość budowy, to chyba dopiero parę dni później przystąpili do dalszej budowy. Chyba istotne jest by fundament dobrze związał. ciekawe jak wysoki będzie ten dom. Pomimo jego ogromnej szerokości to i tak nowemu sąsiadowi zostanie jakiś tam obszar na ogród.

Niedawno miałam okazję obserwować jak nowy sąsiad zaczął budowę swojego domu. Budował go od podstaw. Zaczął od uporządkowania terenu, a potem zabrał się za wymierzanie granic. Po tym etapie zaczął wykopywać ziemię pod fundamenty domu. Wykopał dość głębokie doły. Samo wykopanie ziemi nie zajęło mu zbyt długo czasu, gdyż robił to koparką, a nie ręcznie.

 

Komentarze są wyłączone.