Preparaty do czyszczenia fug

Preparaty do czyszczenia fug

Nowie mieszkanie, zaraz po remoncie wygląda olśniewająco. Szczególnie kuchnia i łazienka. W tych miejscach najczęściej i najszybciej pojawia się brud, dlatego trzeba o nie systematycznie dbać, aby nie nabrały ciemnych odcieni w wyniku warstwy brudu.

Jakimi środkami czyścić fugi?

środek do czyszczenia fugW kuchni i łazience większość osób na na ścianach i podłogach płytki, bo są to miejsca gdzie panuje wilgoć. Ponieważ płytki są położne w określonych odstępach od siebie, to między nimi znajdują się wypełniania będące fugami. Jest to forma silikonowej, albo kauczukowej uszczelki, która chroni płytki przed dostaniem się pod nie wody i estetycznie wygląda. Jednak kiedy korzystamy z tych dwóch pomieszczeń, to w szczelinach i łączeniach, często gromadzi się brud, który z czasem wygląda bardzo nieestetycznie i może prowadzić do powstawania pleśni, lub grzybów. Środek do czyszczenia fug jest profesjonalnym produktem, który działa wieloetapowo. Po pierwsze usuwa kurz i brud stanowiący wierzchnią warstwę zabrudzeń, a po drugie rozpuszcza tłuszcz. Środki tego typu są dostępne w aerozolach, atomizerach, które ułatwiają nanoszenie produktu na fugi. Po nałożeniu produktu, powstaje aktywna piana, która szybko i skutecznie usuwa nawet głębokie zabrudzenia. Może on nawet usunąć nieprzyjemne czarne ślady, osad z mydła, czy rdzy. Możemy go używać do czyszczenia płytek w kuchni na ścianie i podłodze, w łazience i pod prysznicem. Po zastosowaniu w pomieszczeniu unosi się przyjemny zapach. Na rynku dostępne są też ekologiczne środki do fug.

Jeżeli będziemy systematycznie czyścić fugi, to nie pokryją się żółtawym, ani czarnym nalotem. Najlepiej raz w tygodniu profilaktycznie nanieść preparat na fugi i po kilku minutach wytrzeć i dokładnie spłukać. Środki te kupimy w każdym sklepie z chemią gospodarczą.

Komentarze są wyłączone.