Profesjonalna odzież kelnerska

Profesjonalna odzież kelnerska

W branży gastronomicznej oprócz umiejętności szybkiej i profesjonalnej obsługi gościa lokalu, liczy się schludny i elegancki wygląd jej pracowników. Świadczy on o kompetencjach i poziomie miejsca. Restauratorzy powinni więc każdorazowo pomyśleć o ujednoliconej i dobrze dobranej odzieży kelnerskiej czy kucharskiej.

Zapaska niezbędna w pracy kelnera

zapaska kelnerska krótkaBez względu na to, w jakim odłamie gastronomii przyjdzie nam podjąć pracę, w każdej spotkamy się z wymogiem korzystania z profesjonalnej odzieży roboczej. W tym przypadku będą to fartuchy, zapaski i bluzy kucharskie. Jeśli podejmiemy pracę na kuchni, na pewno otrzymamy od pracodawcy odpowiedni kompletny strój, który uchroni nas przed codziennymi zabrudzeniami, oblaniem czy odpryskiwaniem tłuszczu z patelni. Zazwyczaj do zestawu dobrany będzie również antypoślizgowy typ obuwia oraz rękawice, które zapobiegną oparzeniom przy obcowaniu z gorącymi potrawami. Jeśli natomiast przyjdzie nam zmierzyć się z pracą kelnera, to codziennym elementem roboczej garderoby będzie zapaska kelnerska krótka, która jest wykorzystywana zarówno w dużej, jak i małej gastronomii. Również w kawiarniach czy lodziarniach obsługa stosuje ten element odzieży na co dzień. Umożliwia on swobodę i płynność ruchów tak ważną podczas przemieszczania się między stolikami. Wykonany jest z cyrkulującego powietrze, choć wodoszczelnego zarazem materiału, który fakturą przypomina nieplamiący obrus i podobnie też działa. Odpycha cząsteczki płynów w taki sposób, by w razie częstego w tej pracy zalania, ciecz nie przedostała się na odzież pod spodem.

Zapaski występują w wielu wariantach kolorystycznych, choć najpraktyczniejsze będą ciemne kolory, na których nie będą widocznie ewentualne zabrudzenia. Mocowane są powyżej linii bioder długim pasem wiązanym, na rzepy lub zatrzaski. Oprócz funkcji ochronnej, spełniają one również rolę estetyczną – ujednolicają wygląd całej obsługi lokalu.

Komentarze są wyłączone.