Przekazywanie ciepła ciała wgłąb pianki termoelastycznej

Przekazywanie ciepła ciała wgłąb pianki termoelastycznej

 

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jaki materac do łóżka będzie najlepszy, powinny wziąć pod uwagę materace piankowe. Takie materace wykonywane są z pianki termoelastycznej. Działanie pianki termoelastycznej opiera się na dwóch podstawowych krokach.

Dwa etapy działania pianki termoelastycznej w materacu

materac piankowy sklepPo pierwsze pianka dopasowuje się z łatwością do nacisku, jaki wywiera na niej ciało. Jest to jednak wstępny poziom dopasowania, a więc taki sam, jaki wywiera wiele innych materacy wykonanych z różnych materiałów. Niestety dla większości materacy ten poziom dopasowania jest zarówno pierwszym jak i ostatnim poziomem. Nie dotyczy to jednak pianki termoelastycznej. Tu pojawia się jeszcze drugi poziom dopasowania, który jest bardzo ważny. Ten drugi poziom jest rozłożony w czasie, a więc nie następuje od razu. Pod wpływem ciepła pianka mięknie. Każdy materac piankowy sklep ma w swojej ofercie materace wykonane z pianki termoelastycznej, która tak dobrze dopasowuje się do ciała. Trzeba wspomnieć o tym, że pianka nie mięknie we wszystkich punktach tak samo. Przeciwnie – pianka będzie najbardziej miękka w punktach, które są najcieplejsze, czyli tam gdzie dochodzi do przekazania największej ilości ciepła z ciała. Są to tzw. czerwone punkty. W tych punktach nacisk ciała na materac jest największy. Miejsca nadmiernego ucisku zostają więc rozproszone, co stanowi największą zaletę pianki termoelastycznej. Tego typu materace są bardzo wygodne, ale okazuje się, że na początku niejedna osoba może mieć z nimi problem.

Dotyczy to tych osób, które przez wiele lat były przyzwyczajone do spania na niewygodnych materacach. Dlatego nie należy zrażać się do materacy piankowych na początku. Trzeba poczekać kilka dni na to, aż organizm przyzwyczai się do znacznie wyższego komfortu w czasie odpoczynku.

 

Komentarze są wyłączone.