Przepis na udaną imprezę

Przepis na udaną imprezę

Witam Cię czytelniku, jestem osobą, która może nie jest jakaś stara i doświadczona, lecz swoje przeżyłem i jeśli miałbym dawać komuś życiowe rady w jakimś dowolnym temacie, to na pewno wybrałbym temat imprez. Przeżyłem ich w życiu masę, a większość tej masy ulepiłem sam, będąc organizatorem.

Co więc zrobić, by nasza impreza była udana?

dobra melasa do shishyJuż spieszę z wyjaśnieniami. Po pierwsze należy zaopatrzyć się w niezbędnik imprezowicza. Składa się on z zapasu napojów, które są niezbędnym elementem naszej zabawy, licznych przekąsek dla gości, gier planszowych lub jakiegoś rodzaju rozrywki oraz shishy, jeżeli oczywiście ją posiadamy. W tej kwestii należy zwrócić większą uwagę na szczegóły. O ile sama shisha nie zawsze robi wielką różnicę, to najbardziej istotnymi czynnikami jej dobrego użytkowania są: dobry węgiel oraz dobra melasa do shishy. Trzeba pamiętać, że droższe węgielki nie zmienią smaku palonej melasy, nie będą śmierdziały, a także będą paliły się wiele dłużej od swoich tańszych odpowiedników. W kwestii firm wytwarzających różnego rodzaju melas zdania są podzielone. Przodujący producenci to jednak ci pochodzący z Ameryki. Wbrew złudnemu przekonaniu, jednymi z lepszych podstaw do palenia fajki wodnej są wyroby zza wielkiej wody, a nie te pochodzące z Egiptu. W swoim wieloletnim stażu przerobiłem wiele marek melas i wyrobów tytoniowych do shishy, żeby móc wypowiadać się w tej kwestii.

Kiedy mamy już ogarnięty temat shishy, a co za tym idzie całego niezbędnika, czas na sam przebieg imprezy oraz zasady z nią związane. Tu pojawia się pierwsza złota zasada imprezy. Będąc gospodarzem oszczędzaj się jeśli możesz, nikt nie chciałby być wymęczonym na swojej własnej imprezie, a z doświadczenia wiem, że po takim incydencie w domu nie dzieją się dobre rzeczy. Drugą zasadą jest pokazywanie, że ma się władzę i dyktuje się warunki co można, a czego nie należy robić w domu. Ostatnia zasada mówi o tym, aby zajmować się gośćmi i szukać im zajęcia przez cały czas. Wiadomo, że różnie to bywa, jednak dobrze by goście czuli nasze zainteresowanie i zaangażowanie. 

Komentarze są wyłączone.