Przyjazna firma dla niepełnosprawnych

Przyjazna firma dla niepełnosprawnych

Ludzie niepełnosprawni napotykają na swojej drodze wiele utrudnień. Poruszanie się, czy możliwość podjęcia pracy jest utrudniona. Ze względu na ten fakt należałoby zwrócić uwagę na to, czy nasze otoczenie sprzyja takim osobom i czy np. Nasza firma jest otwarta na takich ludzi.

Dźwigi osobowe ułatwiają transport niepełnosprawnym

 

To zupełnie niezrozumiałe, dlaczego ludzie tak rzadko zastanawiają się nad tym, jak ułatwić poruszanie się takim osobom, a co najważniejsze umożliwić im normalne, samodzielne życie. Aby żyć samodzielnie potrzebna jest praca, ale wciąż jest wiele ograniczeń dla takich osób. Firmy nie są przystosowane do ich zatrudniania, ale można to łatwo zmienić. Przede wszystkim należy dostosować dojazd do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim należałoby wykonać rampę, do tego ewentualny brak windy uzupełnić platformą dla niepełnosprawnych. Szczególnie ciekawe są dźwigi osobowe. Można je spotkać w wielu miejscach, ale wciąż nie wszędzie. Taki brak dźwigów, wind, czy platform jest bardzo niekorzystny dla inwalidów.

dźwigi osobowe

Jeśli nie maja osoby do pomocy nie pokonają nawet dwóch schodków, a te są wszędzie. Dlatego tworząc firmę należy mieć na uwadze to, jak wygląda kwestia wejścia i poruszania sie po budynku. Bardzo ważne jest również dostosowanie łazienki, korytarzy, jak również pokojów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie jest to proste, ale możliwe. Dlatego warto sie do tego przymierzyć i zmienić firmę w bardziej przyjazną osobom niepełnosprawnym. Oczywiście inwestycje w platformy, czy drzwi są dość duże. Czasem warto zmienić lokalizację na bardziej przyjazną osobom niepełnosprawnym. Teraz zapanowała moda na tworzenie firm w kamienicach i nie jest to złe biorąc pod uwagę osoby niepełnosprawne, bo tam bardzo często wszystko jest obszerne. Problem pojawia się tylko w różnicy poziomów, ale to można łatwo zniwelować instalując platformę. Tak naprawdę największym ograniczeniem jesteśmy my sami. Uważamy, że czegoś nie da się zrobić, że nie warto, nie ma sensu, a tak naprawdę zawsze warto, bo nigdy nie wiemy, co nas czeka.

Komentarze są wyłączone.