Robiony w domu jogurt

Robiony w domu jogurt

 

Bardzo lubię próbować w kuchni nowych przepisów, ponieważ często w czasie takich eksperymentów w kuchni można odkryć naprawdę świetne potrawy. Oprócz tego chcę żeby moja rodzina po prostu jadła różnorodne rzeczy. Lubię też sama np. piec chleb, bo często takie produkty można w domu zrobić o wiele smaczniejsze niż te ze sklepu. Sama robię też jogurt.

Jogurt domowy to zdrowa i smaczna przekąska

domowe jogurtyJogurt domowy uważam za coś niezbędnego w moim domu. W mojej lodówce zawsze można znaleźć domowe jogurty, po które chętnie sięgam jako przekąskę nie tylko ja, ale również mój mąż oraz nastoletnia córka. Często też wykorzystuję domowy jogurt w czasie rodzinnego śniadania – sprawdza się on świetnie jako dodatek do musli z owocami albo jako jeden ze składników koktajlów owocowych, które bardzo lubimy. Wiele osób może myśleć, że zrobienie własnego jogurtu w domu jest skomplikowane tymczasem jest to bardzo prosta sprawa i nie potrzeba do tego wielu produktów. Najważniejszym produktem jest oczywiście mleko, ale trzeba też zaopatrzyć się w żywe kultury bakterii do jogurtu. Są one łatwo dostępne w Internecie i można ja też znaleźć stacjonarnie w sklepach ze zdrową żywnością, a więc kupno tego składnika nie jest trudne. A co najważniejsze nie jest drogie. Dzięki temu, że robię swój własny jogurt w domu to wiem co dokładnie się w nim znajduje, przez co wiem, że jest zdrowy i odpowiedni dla mnie i mojej rodziny.

Dzięki temu, że moja rodzina odżywia się zdrowo wszyscy naprawdę rzadko chorujemy. Myślę, że duży wpływ na taki stan rzeczy ma między innymi to, że praktycznie codziennie spożywamy domowe jogurty, które wpływają na podniesienie odporności. Przygotowywanie jogurtu w domu jest proste i szybkie, a więc polecam każdemu aby spróbował i przekonał się jak świetny jest to produkt.

 

Komentarze są wyłączone.