Rodzaje soczewek kontaktowych – jak dbać o soczewki?

Rodzaje soczewek kontaktowych – jak dbać o soczewki?

Jest kilka rodzajów soczewek kontaktowych. Soczewki pomagają odzyskać prawidłowe widzenie osobom z krótkowzrocznością oraz z dalekowzrocznością, a także z astygmatyzmem. Osoby krótkowzroczne muszą kupować soczewki z dioptriami ujemnymi.

Dioptrie ujemne i dodatnie – jaki rodzaj soczewek wybrać?

soczewki kontaktowe w KrakowieOsoby dalekowzroczne kupują soczewki „na plusie”, czyli z dioptriami dodatnimi. Dioptrie to specjalne jednostki stosowane w okulistyce do oceny wzroku. Jeśli dioptrie są ujemne, oznacza to, że osoba ma problem z widzeniem przedmiotów, które znajdują się w oddali. Dioptrie dodatnie oznaczają, że osoba ma problem z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko. Soczewki kontaktowe można kupować w wielu sklepach. Najlepiej kupować profesjonalne soczewki u optyka. Soczewki jednodniowe wymienia się każdego dnia na nowe. Są to soczewki dla osób, które często je gubią, zapominają o nich, pocierają oczy. Jest to dobry pomysł na początek. Później bardziej opłacają się soczewki tygodniowe, dwutygodniowe czy nawet soczewki miesięczne. Oczywiście soczewki miesięczne w tym zestawieniu są najdroższe, ale to też zależy od producenta takich soczewek. Niektórzy zamawiają soczewki przez internet, gdzie można znaleźć sklepy z wieloma promocjami. Jeżeli chodzi o soczewki kontaktowe w Krakowie, można je też kupić w gabinetach okulistycznych. Okulista zazwyczaj pyta się, czy dana osoba życzy sobie wypisania recepty na okulary czy może woli nosić soczewki kontaktowe. Do soczewek trzeba dokupić odpowiedni płyn. Soczewki przechowuje się w takim płynie, dzięki czemu służą znacznie dłużej.

Nie można wysuszyć soczewki, dlatego że traci ona swoje właściwości, a co za tym idzie – nadaje się już tylko do wyrzucenia do kosza. Należy przestrzegać terminów ważności soczewek i nie przetrzymywać ich na oczach, by nie doszło do podrażnień.

Komentarze są wyłączone.