Rola drabin ewakuacyjnych w budynkach

Rola drabin ewakuacyjnych w budynkach

Wyjścia ewakuacyjne są najistotniejszą częścią całego systemu ratowania ludzi przebywających w budynku o różnej wielkości. Jednak poza zwykłymi drogami ewakuacyjnymi, wiodącymi korytarzami, spotkamy się także z zamontowywaniem specjalnych drabin. Pełnią one funkcje zapewniającą szybką ucieczkę z miejsca, które nie posiada drogi ewakuacyjnej poprowadzonej korytarzem.

Jaką funkcję spełnia drabina ewakuacyjna w obiekcie?

drabiny ewakuacyjneBardzo często drabiny mocowane na stałe do ścian budynku są wyposażane w kosze zabezpieczające. Drabiny tego typu to także modele, które mogą być montowane po to, ażeby osoby ewakuujące się mogły w szybki sposób pokonać daną odległość. Popularność, jaką zdobywają drabiny ewakuacyjne przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo osób, przebywających w obiekcie podczas pożaru czy innego groźnego zdarzenia. Drabiny tego typu są wytwarzane i często montowane przez producentów, co zapewnia pewność, iż proces ich montażu przebiega w zgodzie ze wszelkimi procedurami. Drabiny ewakuacyjne występują w postaci stalowej i aluminiowej. W zależności od wytycznych stawianych przez klienta, mogą one być zbudowane z wytrzymałych profili o lekkiej konstrukcji, lub być spawane z mocnych, stalowych elementów. Duża część drabin tego typu jest odporna na działanie niekorzystnych czynników. Wiele modeli jest pokrywanych specjalnymi powłokami, które zapewniają kwasoodporność drabin.

Oryginalne drabiny przeznaczone do ewakuacji posiadają certyfikaty, zaświadczające o ich jakości. Producenci drabin kupowanych przez klientów dbają w ten sposób nie tylko o bezpieczeństwo ewakuowanych osób, ale także o prestiż danej marki. Drabiny z certyfikatami potrafią przetrwać najgorsze warunki, i być stosowanymi nawet podczas szalejącego wewnątrz pożaru.

Komentarze są wyłączone.