Ściąganie należności – warto?

Ściąganie należności – warto?

Często zastanawiamy się (szczególnie jeśli chodzi o jakieś ważne operacje które ważą o naszym życiu) czy warto zamiast na narodowy fundusz zdrowia pójść na zabieg do prywatnej kliniki.W Polsce panuje przekonanie, że prywatnie znaczy lepiej, ale czy na pewno? Odpowiedź jest jedna – nie zawsze.

Ściąganie należności – kto się tym zajmie?

Ściąganie należnościZastanówmy się, nie po to płacimy podatki, aby potem wydawać ciężko zarobione pieniądze na prywatne wizyty u lekarza. Fakt, że w niektórych placówkach można rozłożyć płatność na raty, ale nie liczmy na pobłażliwość ze strony prywaciarzy, oni ściąganie należności mają we krwi i zazwyczaj współpracują z firmami dla których windykacja należności to bułka z masłem. Nie zawsze również zabieg u ”publicznego” lekarza oznacza komplikację, lub pewną śmierć. Pamiętajmy, że wszystkich lekarzy obowiązują pewne standardy oraz prawo medyczne i nie są bezkarni. Trzeba również wiedzieć, że drożej nie zawsze znaczy lepiej ponieważ w dzisiejszych czasach praktycznie każdy może otworzyć własną działalność i zarabiać na tym pieniądze, więc nie powiedziane jest, że akurat ten prywatny lekarz może być prawdziwym specjalistą. Jeżeli jednak coś pójdzie nie tak należy mieć na uwadze fakt, że wszystkich pacjentów obejmuje opieka prawna. Niezależnie od tego czy są to pacjenci którzy zapłacili ciężkie pieniądze w prywatnych klinikach czy osoby które wybrały darmową opiekę medyczną.

Podsumowując – przemyślmy fakt czy jest sens płacenia za coś za co płacimy podatki, bo wszystko i tak zależy od specjalisty do którego się wybieramy, no chyba, że nie jesteśmy przekonani czy wytrzymamy te pięć lat do zaplanowanego zabiegu przez NFZ w takim razie niestety będzie nam dane zapłacić dodatkowe fundusze. 

Komentarze są wyłączone.