Ściana z monitorów

Ściana z monitorów

Coraz częściej spotykane są tak zwane ściany wizyjne, zwane także bezszwowymi. Jest to innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane w marketingu, przez duże korporacje ale też przez osoby prywatne. Czym jest i jakie zalety posiada taka ściana? Czy warto w nie zainwestować?

Jakie zalety posiadają ściany bezszwowe?

monitory bezszwoweŚciany bezszwowe powstają dzięki połączeniu ze sobą specjalnych ekranów. Muszą spełniać one kilka wymagań. Przede wszystkim, ich krawędzie muszą być bardzo wąskie, aby były prawie niewidoczne. Zwykle mają one od dwóch do trzech milimetrów szerokości. Oprócz wąskich ramek, monitory bezszwowe w ścianie wizyjnej muszą być takiej samej wielkości. Im większa przekątna ekranów, tym większą ścianę możemy dzięki nim stworzyć. Takie rozwiązanie pozwala na skonstruowanie ściany dowolnej wielkości, w zależności od indywidualnych potrzeb zamawiającego. To rozwiązanie często wykorzystywane jest na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, na przykład na koncertach, galach czy wernisażach. Można na nich wyświetlać obrazy niczym w sali kinowej, gdyż połączone ze sobą monitory idealnie współgrają. Z tego właśnie powodu niekiedy wykorzystuje się je w prywatnych domach i mieszkaniach. Sprawdzają się również podczas konferencji – bardzo wygodnie można prezentować swoje dane na dużym ekranie. Zaletą ścian bezszwowych jest także lekkość ich konstrukcji oraz możliwość dowolnej ich modyfikacji. Można je zmniejszać poprzez usunięcie kilku monitorów, bądź powiększać, dodając dodatkowe ekrany do ściany. 

Monitor bezszwowy to ciekawa alternatywa dla tablic interaktywnych i rzutników. Kilka telewizorów połączonych w jedną ścianę daje wiele możliwości dla organizatorów imprez kulturalnych, dla przedsiębiorców czy właścicieli klubów. Ściana bezszwowa to także świetny element wystroju.

Komentarze są wyłączone.