Scrum Masterzy w pracy

Scrum Masterzy w pracy

Doświadczony Scrum Master to osoba, która przede wszystkim potrafi zarządzać projektami. W przeważającej części osób są to osoby zatrudnione na stanowiskach managerskich, czyli takie, które zarządzają zespołem projektowym. Jednak zarządzanie przy wykorzystaniu metodologii Scrum nieco się różni od tego, które na co dzień spotyka się w firmach, które korzystają z tradycyjnych metod zarządzania projektami.

Praca przy Scrum

scrum ownerScrum pozwala na rozbijanie pracy na poszczególne etapy, które później można pokazać klientom. To właśnie dlatego jest mniejsza szansa na popełnienie błędu przez programistów oraz poszczególnych osób zatrudnionych do pracy przy projekcie, a wszystko raczej na bieżąco jest sprawdzane. Scrum owner to często osoba najważniejsza w firmie z tego względu, że posiada ona pełną kontrolę nad tym, co się dzieje każdego dnia. To od niej przeważnie zależy dotrzymywanie terminów przez pracowników, więc jeśli jesteście przedsiębiorcą pewnie będziecie zainteresowani znalezieniem bardzo dobrej i wykształconej osoby na to stanowisko, co z pewnością przełoży się na zwiększenie efektywności pracy każdego dnia. Scrum Master to osoba, którą od niedawna można już szukać za pośrednictwem różnych portali ogłoszeniowych. To właśnie tam oferują się nie tylko firmy szkoleniowe w tym zakresie, ale także osoby poszukujące nowych wyzwań w postaci nowego miejsca pracy.

Scrum Master dobrze odnajdzie się w przypadku prowadzenia bardziej wymagających projektów, co na pewno dla wielu klientów jest ważne, aby mieć taką osobę w firmie, która za wszystko będzie odpowiadała. Doświadczony Scrum Master przede wszystkim kontroluje wszystkie terminy i opiekuje się pracownikami tak, aby praca przebiegała bardzo sprawnie pod okiem doświadczonego project managera.

Komentarze są wyłączone.