Serwis uszkodzonych poduszek powietrznych

Serwis uszkodzonych poduszek powietrznych

Poduszki powietrzne sterowane są za pomocą czujników wstrząsów, które uruchamiają pompy powietrza w momencie wykrycia uderzenia w przeszkodę. Są to mimo wszystko bardzo delikatne urządzenia, które podatne są na rozregulowanie i wszelkiego rodzaju awarie, zwłaszcza podczas nieostrożnej jazdy.

Naprawa niesprawnego czujnika poduszki powietrznej

naprawa sensorów airbagRazem z kolegami możemy śmiało przyznać iż nie jeździmy zbyt ostrożnie. Niejednokrotnie zdarza się iż musimy zdążyć na wezwanie znacznie oddalone od naszej lokacji w kilka minut, co wymusza brawurową i szybką jazdę. Samochody są więc stale wystawione na duże obciążenia, a w szczególności właśnie czujniki wstrząsów w poduszkach powietrznych, które nieszczególnie dobrze reagują na gwałtowne hamowanie i z czasem ulegają rozstrojeniu. Na szczęście naprawa sensorów airbag nie jest szczególnie wymagającym zadaniem. W większości przypadków okazuje się iż wszelkie usterki są spowodowane rozregulowanym przez silne wstrząsy czujnikiem, więc jedyną wymaganą czynnością jest przywrócenie ustawień. W rzadkich przypadkach potrzebna jest instalacja nowego programu sterującego lub przestawienie jego ustawień, choć i takie czynności wykonywane są przez wszystkie serwisy samochodowe w kilkanaście minut. Równie często zdarza się obluzowanie któregokolwiek z podzespołów czujników, a takie usterki mogą być równie szybko naprawione, a przyczyna wyeliminowana poprzez zamocowanie części na miejscu.

Wymiana sensorów potrzebna jest bardzo rzadko, najczęściej po poważnej kolizji lub też po fizycznym uszkodzeniu czujnika z jakiegokolwiek powodu. Najczęściej wymiana może być przeprowadzona w co najwyżej godzinę, jeśli dany serwis samochodowy posiada czujniki odpowiedniego typu na inwentarzu i może je zamontować od ręki.

Komentarze są wyłączone.