Skandynawskie dekoracje – surowość i minimalizm

Skandynawskie dekoracje – surowość i minimalizm

Główne cechy tego stylu to funkcjonalność i estetyka. Dopuszcza do siebie także aktualny design, antyki i może czerpać z zagranicy. Skandynawskie dekoracje świąteczne został zapoczątkowany w zimnym klimacie, gdzie są długie zimy i praktycznie brak słońca.

Skandynawskie dekoracje wnętrz są ubogie

Dekoracje skandynawskieDlatego aby rozjaśnić wnętrze mieszkania stosowano biel i pastelowe barwy. Nie występują tutaj firanki ani zasłony w oknach, zazwyczaj stosowane są tylko rolety. Artykuły dekoracyjne powinno dobierać się tak, aby pomieszczenie sprawiało wrażenie przestrzennego, nawet jeśli nim nie jest. Głównym materiałem jest naturalne drewno. Podłoga obowiązkowo musi być właśnie z owego materiału. Inne to kamień, skóra, wiklina, a także różne tkaniny: bawełna; wełna; len oraz juta. Wszystkie sprzęty znajdujące się w mieszkaniu powinny być praktyczne, estetyczne i dobrej jakości. W tym stylu jest obsesja na punkcie prostych lamp i naturalnych świec. Skandynawskie dekoracje świąteczne można kupić za rozsądną cenę. Dodatki do wnętrz mogą być kolorowe, żeby ocieplić zimny klimat. Mogą to być poduszki albo narzuty z naturalnych tkanin. Bazując na kontraście można nieco ożywić wystrój wnętrza. Styl skandynawski stał się popularny na całym świecie, a artykuły dekoracyjne w tym stylu można znaleźć w IKEA i Marimekko. Jeśli ktoś chce, żeby jego mieszkanie było przestronne i funkcjonalne, powinien je urządzić w stylu skandynawskim.

Mieszkanie takie będzie nawiązywać do klimatu Północy, którymi cechami charakterystycznymi są czystość i barwy brązu, szarości i bieli. Skandynawskie dekoracje wnętrz również są w tych kolorach.

Komentarze są wyłączone.