Sklepy magento – jak zdobyć pozycję na rynku?

Sklepy magento – jak zdobyć pozycję na rynku?

Branża e-commerce fazę najbardziej eksplozywnego rozkwitu ma już za sobą, nawet w Polsce. Co to oznacza w praktyce? Na ustabilizowany rynek oczywiście wciąż wchodzą nowi gracze, albo zajmując miejsce tych, którzy odpadli z wyścigu, albo zajmując jeszcze niewypełnioną niszę.

Sklepy magento cieszą się powodzeniem

sklepy magnetoFirmy o już ugruntowanej pozycji mają doświadczenie i nieraz specjalne zespoły oddelegowane do zadań marketingowych. I to szeroko pojętych. Często działają jak samodzielna agencja interaktywna istniejąca i pracująca tylko i wyłącznie na rzecz firmy. Nie można jednak tego samego spodziewać się po młodziutkich, często na początku jedno, albo kilkuosobowych działalnościach gospodarczych w tej branży. Już samo posiadanie profesjonalnej witryny jest ambitnym celem, na który przeznacza się część środków z początkującego budżetu firmy. Dlatego właśnie sklepy internetowe prestashop cieszą się tak dużym powodzeniem. Presta jest w zasadzie darmowym rozwiązaniem, ale również sklepy magento mogą pochwalić się przyzwoitą liczbą wdrożeń. Co więc zrobić, żeby zdobyć pozycję na rynku pełnym konkurentów o podobnym lub większym potencjale? Na początku trzeba naprawdę dobrze radzić sobie z obsługą zamówień spływających do nas i po prostu budować profesjonalny wizerunek. Dopiero wtedy, jeżeli zdecydujemy się ją zatrudnić, agencja interaktywna będzie miała naprawdę solidne podstawy do marketingu.

Jeżeli stać nas na jej wynajęcie już na samym początku, warto jej zlecić również samo wykonanie sklepu – są spore szanse, że zostanie on wykonany lepiej i będzie bardziej dostosowany do naszych potrzeb, również pod względem marketingu.

Źródło:
http://www.idea07.pl/co-robimy/sklepy-internetowe

Komentarze są wyłączone.