Skuteczna izolacja poddasza

Skuteczna izolacja poddasza

Skuteczne ocieplenie domu jest bardzo ważne w kontekście kosztów jego utrzymania. Pamiętajmy, że około 30% ciepła ucieka przez dach, dlatego dobra izolacja poddasza jest tak ważna. Jednym z nowszych materiałów do izolacji poddasza jest pianka poliuretanowa, która doskonale chroni przed utratą ciepła, ale także przed nadmiernym nagrzewaniem się przestrzeni pod dachem.

Piana PUR w izolacji poddasza

natryskowe ocieplanie poddaszyCzy warto inwestować w nowoczesne izolacje pianką PUR? Jak jest koszt wykonania takiego ocieplenia. Dobra izolacja termiczna poddasza musi być przede wszystkim szczelna, pozbawiona słabych punktów, którymi są tzw. mostki termiczne, czyli miejsca utraty ciepła. Musi być również trwała i nie tracić swoich parametrów z biegiem czasu. Takie jest właśnie natryskowe ocieplanie poddaszy, coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Dlaczego pianka PUR jest świetnym materiałem na termoizolację poddasza? Piankę nakłada się natryskowo, dzięki czemu może ona wypełnić wszystkie, nawet najmniejsze szczeliny. Dzięki temu poddasze będzie pozbawione mostków termicznych, co stworzy idealne warunki do mieszkania tak zimą, jak i latem (izolacja skutecznie zmniejszy nagrzewanie się przestrzeni pod dachem). Prawidłowo nakładana pianka zwiększa swoją objętość, szybko wysycha i jest gotowa do przyjęcia kolejnej warstwy. Technologia nakładania tego typu izolacji nie wszystkim jest znana, dlatego warto postawić na sprawdzonego i doświadczonego wykonawcę, który wie, jak postępować z tym materiałem. Dodatkową zaletą ocieplenia poddasza pianką poliuretanową jest fakt, że doskonale przyczepia się ona do wszelkich powierzchni. Izolacja tym sposobem nie będzie się z czasem osuwać i przemieszczać, co sprawi, że jej skuteczność będzie taka sama, jak po nałożeniu.

Pianka PUR to świetny materiał izolujący, trzeba jednak pamiętać, że do izolacji poddasza wybiera się piankę o przewadze komórek otwartych. Po nałożeniu jest sprężysta niczym gąbka oraz paroprzepuszczalna, co pozwala na wyparowywanie wilgoci. Pianka zamkniętokomórkowa jest natomiast sztywna i bardziej narażona na uszkodzenia oraz niskoparoprzepuszczalna.

Komentarze są wyłączone.