Skuteczne siatki balkonowe

Skuteczne siatki balkonowe

 

Ptaki, które żyją w mieście najczęściej szukają schronienia czy miejsca do założenia gniazda na balkonach, pod dachami czy na strychach. To stwarza spory problem na mieszkańców, gdyż ptaki w znacznym stopniu zanieczyszczają teren, na którym przebywają.

Kiedy konieczne są siatki balkonowe?

siatka balkonowaMiejskie ptaki potrafią naprzykrzyć się mieszkańcom, ponieważ są dość hałaśliwe i brudne. Pozostawiają odchody trudne do usunięcia wszędzie tam gdzie przebywają, dlatego też wielu ludzi posiadających balkony, decyduje się na ich trwałe zabezpieczenie. Najczęściej jest to siatka balkonowa, która sprzedana jest na rolki o szerokości: cztery, dwanaście, szesnaście i dwadzieścia metrów. Idealnie się sprawdza do zabezpieczenia balkonów, werand, okien czy nawet plantacji zagrożonych działaniem ptaków. Jest ona wykonana z wysokiej jakości polietylenu, który składa się z licznych, cienkich żyłek. Jest ona bardzo wytrzymała, a co najważniejsze – odporna na działanie wilgoci, wahań temperatur czy promieniowania ultrafioletowego. W sprzedaży znajdziemy siatki o różnej szerokości oczek, przez co można ją bez kłopotu dopasować grasujących ptaków. Same oczka są w kształcie rombów, co dodatkowo zwiększa jej rozciągliwość i elastyczność. Montaż siatki na balkonie jest bardo prosty, gdyż nie wymaga używania śrub ani gwoździ. Bardzo często wykorzystywane są elementy elewacji czy konstrukcji balkonu do jej zawieszenia. W celu ułatwienia montażu, można dokupić specjalne haki samoprzylepne, które można przytwierdzić do elewacji.

Siatki balkonowe są na tyle cienkie, że niemalże niezauważalne. Dla ptaków są całkowicie bezpieczne i skutecznie zniechęcają ptaki do zbliżania się do osłoniętych miejsc, ponieważ nie mają one możliwości żeby usiąść czy nawet wejść na balkon.

 

Komentarze są wyłączone.