Skuteczne techniki osuszania ścian

Skuteczne techniki osuszania ścian

Jednym ze zjawisk, które kojarzone są często z Wielką Brytanią jest pojawianie się wilgoci w budynkach. Każdy kto kiedyś miał okazję mieszkać na Wyspach Brytyjskich ten doskonale wie jak dużym problemem jest tam wilgoć w domach. Niemniej jednak również w Polsce coraz częściej słyszy się o takich problemach. Całe szczęście, że dostępne są obecnie metody pozwalające na zwalczanie wilgoci.

Metody osuszania ścian

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejNa pierwszy rzut oka wydawać się może, że wykonana z pustaków ściana jest czymś bardzo odpornym. Niemniej jednak w rzeczywistości taką ścianę uszkodzić można bardzo łatwo. Wystarczy, że wewnątrz budynku w powietrzu tam się znajdującym jest zbyt duża wilgotność. W efekcie okazać się może, że cząsteczki wody będą tam szybko skraplać się na powierzchni ściany jednocześnie osłabiając tynk. Należy więc pamiętać o tym by odpowiednio nasze domy nagrzewać oraz stosować systemy pozwalające na odprowadzanie wilgotnego powietrza. Jeśli jednak dojdzie do zawilgocenia to wówczas na to jest już za późno. Wówczas dobrym rozwiązaniem może być osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Sposób ten polega na nawiercaniu w ścianach specjalnych otworów. Do tego zadania wykorzystywana jest oczywiście wiertarka. Otwory muszą mieć odpowiednią średnicę by można było w tych otworach umieścić specjalny preparat higroskopijny. Doprowadza on do tego, że cząsteczki wody są mocno przyciągane i wiązane w kryształy.

Metoda iniekcji krystalicznej jest obecnie metodą najbardziej popularną ze wszystkich nam znanych. Niemniej jednak dostępne są obecnie również inne ciekawe techniki. W przypadku zawilgocenia w mniej zaawansowanym stadium można zastosować osuszanie przy użyciu nagrzewnic elektrycznych czy gazowych. Dobrym pomysłem jest też osuszanie chemiczne.

Komentarze są wyłączone.