Solidna prasa hydrauliczna

Solidna prasa hydrauliczna

 

W wielu pracach konieczne jest stosowanie bardzo dużego nacisku. W takich przypadkach ludzkie mięśnie są bezradne i musimy wspierać się używaniem jakiegoś porządnego sprzętu. Takim urządzeniem może być prasa hydrauliczna, która może wywierać nacisk kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ton. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo urządzeń tego typu ale dziś chciałbym podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie by nabyć najlepszy sprzęt. 

Prasa hydrauliczna o dużym nacisku

prasy hydraulicznePoczątki prasy hydraulicznej sięgają bardzo odległych czasów. Pierwsza prasa tego typu powstała już 1795 roku w Anglii. Jak się Państwo domyślają było to urządzenie, które niemal w niczym nie przypominało obecnie sprzedawanych pras hydraulicznych. Obecnie najprostsze prasy hydrauliczne składają się z zaledwie dwóch cylindrów połączonych ze sobą. Cylindry te wypełnione są specjalną cieczą, która jest tłoczona z jednego cylindra do drugiego. Obecnie prasy hydrauliczne wykorzystuje się w wielu różnych branżach. Przede wszystkim stosuje się je w branży metalurgicznej. Prasy idealnie nadają się do gięcia różnych blach i prętów. Oprócz tego prasy takie wykorzystuje branża spożywcza gdzie prasy wykorzystywane są do produkcji soków i przetworów. Generalnie zasada działania prasy jest dość prosta. Urządzenia te wykorzystują prawo Pascala dotyczące ciśnienia. Wybierając prasę hydrauliczną warto zakupić taką z napędem hydrauliczno-pneumatycznym.

We wspomnianym rodzaju prasy hydraulicznej siła napędowa pochodzi najczęściej z kompresora. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i świetnie się sprawdza w wielu warsztatach. Oprócz takiego rodzaju pracy możemy również spotkać prasę z napędem ręcznym gdzie olej tłoczony jest za pośrednictwem pompy napędzanej siłą ludzkich mięśni.

 

Komentarze są wyłączone.