Stosowanie masy naprawczej do renowacji betonu

Stosowanie masy naprawczej do renowacji betonu

Beton to budulec, który z czasem może stać się kruchy. Jeśli wypadną w nim dziury można go odrestaurować lub zburzyć i zrobić od nowa. Oczywiście, że to pierwsze rozwiązanie jest dużo szybsze, tańsze i lepsze. Potrzebna do tego jest masa naprawcza, którą kupuje się w sklepach budowlanych oraz mieszalniach betonu. Naprawa betonu z jej pomocą jest łatwa, ponieważ masa jest plastyczna.

Jak stosować masę naprawczą?

masa naprawcza do betonuZazwyczaj masę sprzedaje się w wiaderkach o pojemności dziesięciu litrów. Aby przygotować ją do pracy wystarczy wysypać ją do kuwety, a następnie wlać około pięciu litrów wody. Masa naprawcza do betonu zwiększy swoją objętość dwukrotnie. Nakłada się ją za pomocą pacy oraz szpachelki. W miejscach, gdzie są duże dziury wystarczy zaaplikować więcej masy, a następnie przygładzić ją. W przypadku murków polecam użyć jej do tynkowania, tak jak korzysta się z kleju gipsowego. Masa naprawcza jest lepsza do renowacji betonu, niż świeży beton, ponieważ ściśle przylega do powierzchni, na której ją nałożono. Dodatkowo jest bardzo plastyczna i nie odpada w chwili zastygania. Po rozprowadzeniu jej na powierzchni betonu szybko zasycha. Aby związała się z powierzchnią, na którą ją nałożono nie potrzeba więcej, niż piętnastu minut. Nie różni się ona kolorem od zwykłego betonu, a jeśli masz kolorowy, możesz do niej dodać barwnik. Doskonale się z nim miesza i nie widać różnicy kolorystycznej.

Stosowanie masy jest na pewno dużo bardziej ekonomiczne, niż robienie betonu od podstaw. Po otynkowaniu tą masą uszkodzonej powierzchni będzie ona dużo bardziej wzmocniona. Do masy nie trzepa kupować impregnatu, gdyż jest on zawarty w jej składzie. Dzięki temu jest plastyczna i łatwo związuje się z wyschniętym betonem. Zwłaszcza do naprawy murków i parkanów jest świetna.

Komentarze są wyłączone.