Świadczenie usług prawnych

Świadczenie usług prawnych

Wykonywanie prawniczego zawodu wiąże się z dużym prestiżem społecznym. Ludzie często prawników podziwiają i zdają się być dobrze zorientowani w ich działalności. Gdy jednak przychodzi powiedzieć, czym zajmują się poszczególne grupy prawników, okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Kiedy dana jednostka ma jakiś problem prawny często nie wie, gdzie powinna się z nim udać, albo w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że w tej kwestii mógłby pomóc prawnik.

Czym są usługi prawne?

usługi prawne w KrakowieRóżne grupy zawodowe zajmują się poszczególnymi dziedzinami prawa. Najbardziej ogólną działalność prowadzą tak zwani doradcy prawni, którzy udzielają porad w przeróżnych kwestiach. Ta profesja często mylona jest w radcą prawnym, który jest zawodowym pełnomocnikiem procesowym i specjalizuje się głównie w sprawach cywilnych. Może też oczywiście pomagać w innych obszarach, jak prowadzenie przedsiębiorstwa czy sporządzanie pism urzędowych. Podobna rolę pełni adwokat. Notariusz natomiast sporządza akty notarialne i koncentruje się głównie na sprawach spadkowych i biznesowych. Oprócz tego mamy sędziów, prokuratorów, komorników. Ponadto rzeczników patentowych i doradców podatkowych, którzy nie muszą być prawnikami, ale bardzo często mają właśnie takie wykształcenie. Usługi prawne w Krakowie świadczy więc bardzo wiele podmiotów. Trzeba dobrze zastanowić się do którego z nich najlepiej udać się z daną sprawą. A problemy te mogą być bardzo różne, ponieważ sfera prawnie chronionych interesów jest niezwykle rozległa.

Wszyscy ludzie a ponadto podmioty gospodarcze i różnego rodzaju instytucje mają swoje prawa, które przez kogoś mogą być naruszane. W takiej sytuacji najlepiej udać się po fachową pomoc. Warto dodać, ze od 2016 r. możliwe jest uzyskanie darmowej porady w ramach usług świadczonych w powiatowych punktach darmowej pomocy prawnej.

Komentarze są wyłączone.