Szerokie zastosowanie ochronnych rękawic

Szerokie zastosowanie ochronnych rękawic

Niemal każda praca wykonywana ręcznie wymaga ochrony i  zabezpieczenia rąk. W zależności od tego, jakie narzędzia używane są do wykonania danej pracy, taka ochrona rąk jest stosowana. Przy pracach spawalniczych będą to rękawice skórzane. Prace wodno-kanalizacyjne wykonywane są w rękawiczkach gumowych. Rękawice ogrodnicze do pracy w ogrodzie, a tzw. rękawice robocze do wszelkich innych prac.

Wysoka jakość rękawic ochronnych

Rękawiczki dzianeAby rękawice te dobrze spełniały swoje funkcje i były trwałe powinny być osadzone na rękawiczki dziane. Te zaś najczęściej są dziane z bawełny. Taka rękawiczka przede wszystkim chroni dłoń przed wszelkimi uszkodzeniami. Poza tym nadaje elastyczność rękawicy właściwej oraz ociepla ręce. Trzeba zaznaczyć, że rękawice ochronne i robocze wykonane są z różnych materiałów. Dziane są nie tylko z bawełny ale również nylonu i poliestru. Mogą to być również tkaniny takie, jak drelich, czy polar. Do wielu prac używane są rękawice skórzane, wykonane z innej skóry niż rękawiczki wizytowe. Jest to gruba skóra, zabezpieczająca przed oparzeniami np. przy spawaniu. Rękawiczki dziane z bawełny są, co prawda delikatne, elastyczne, dobrze przylegające do ręki ale niezbyt trwałe, dlatego najczęściej są „podszewką” takich rękawic twardych, sztywnych, jak te stosowane przy spawaniu itp. pracach. Do czynności bardziej precyzyjnych rękawiczki dziane mają powlekaną część obejmująca dłoń specjalnym preparatem utwardzającym, dzięki czemu są sztywniejsze i trwalsze.

Wymogi BHP są dosyć restrykcyjne w sprawie stosowania rękawic ochronnych, dlatego istotna jest łatwość doń dostępu.  Taka możliwość istnieje, gdyż zarówno sklepy tradycyjne, jak i internetowe, oferujące sprzęt BHP, dysponują szerokim asortymentem rękawic w różnych rozmiarach i kolorach.

Komentarze są wyłączone.