Szkło dekoracyjne, laminowane

Szkło dekoracyjne, laminowane

Najnowszym trendem w przemyśle szklarskim bez wątpienia jest laminowanie szkła. Tego typu szkło dekoracyjne uzyskuje naprawdę bardzo dobrą opinię nawet najbardziej wymagających klientów. Panele sprawiają, że wnętrza naszych domów i mieszkań wyglądają oryginalnie i niepowtarzalnie.

Jak laminuje się szkło?

szkło laminowaneProces ten polega głównie na połączeniu ze sobą dwóch odrębnych tafli szkła. Robi się to za pomocą specjalnych folii, które umieszcza się pomiędzy taflami szkła. Oczywiście laminowanie wykonuje się tylko i wyłącznie w specjalnych piecach. Panuje tam naprawdę wysoka temperatura. Wytwarza się w piecu także próżnia. Dzięki niej będziemy mieć gwarancję tego, że tafla będzie przylegała do spajającej je folii. Warto wiedzieć, że tylko odpowiednia temperatura oraz próżnia pozwolą nam na to, aby w laminacie nie stworzyły się jakieś pęcherzyki powietrza. Dzięki temu uzyskujemy w pełni bezpieczne szkło. Warstwy są połączone specjalną folią. Nawet kiedy szkło się rozbije to wówczas nadal pozostaje jednolitą powierzchnią. Będzie składała się z rozbitych kawałków szkła, ale nie rozpadnie się na kawałki. Będzie trzymała się na folii. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość dodatkowego wzmocnienia szkła. Niewiele firm szklarskich proponuje tego typu rozwiązanie, gdyż jest to swoiste novum. Jest to laminowanie szkła sologlass. Polega ono na tym, że jedną z tafli szkła zastępuje się warstwą polimerową. Jest ona termoutwardzalna oraz cienka. Dzięki temu uzyskujemy bardzo mocne i trwałe szkło. Wydruk jest zatopiony w dwóch warstwach folii. Szkło jest tworzone tylko z jednej szyby. Warto wiedzieć, że tego typu szkło mimo tego, że jest najnowszą zdobyczą technologiczną, to jest tańsze od dwuwarstwowego szkła laminowanego.

Może być ono także cienkie oraz nawet o połowę lżejsze od szkła laminowanego w tradycyjny sposób. Szkło tego typu jest także łatwiejsze w obróbce przez szklarzy. Będzie sprawiało im ono znacznie mniej problemu. Wkrótce pewnie tego typu szkło laminowane także na dobre wkroczy do wnętrz naszych mieszkań.

Komentarze są wyłączone.