Szkolenie jazdy motocyklowej

Szkolenie jazdy motocyklowej

Jeżdżąc motocyklem wiele osób myśli, że wie o jeździe już niemal wszystko. Jednak mogę zapewnić – jeśli ktoś tak mówi to znaczy, że powinien się jeszcze wiele nauczyć. Wiadomo – są osoby, takie jak najsłynniejszy na świecie motocyklista Valentino Rossi, który z pewnością mógłby powiedzieć, że umie jeździć na motocyklu, jednak nie słyszałem nigdy, żeby powiedział, że on już nie musi się niczego więcej nauczyć.

Szkolenia jazdy motocyklowej to ważny element bezpiecznego podróżowania, podobnie jak strój

Kask motocyklowyDlatego właśnie każdy powinien pojechać minimum raz na szkolenie z jazdy motocyklowej. Nie jest to obowiązek, ale jednak nie zależnie od tego, czy pojedziemy na szkolenie z jazdy torowej, czy jazdy szosowej zawsze wyniesiemy coś, co może się nam przydać do pokonywania kolejnych kilometrów tak, jak się należy i co najważniejsze – bezpiecznie. Co musimy mieć na takim szkoleniu? Motocykl – często jednak firmy, które prowadzą te szkolenia mają swoje, które mogą nam wypożyczyć. Strój motocyklowy – buty sidi, albo równie dobre buty motocyklowe alpinestars smx 6 – wiadomo, można też inne, ale to są moi faworyci. Gruby, skórzany kombinezon – jeśli jedziemy na szkolenie torowe, jeśli szosowe to może być kombinezon z tekstylu. Kaski motocyklowe. I znów powiem o moim faworycie. Ogólnie bardzo lubię kaski motocyklowe nolan. Moim szczególnie ulubionym kaskiem jest nolan n104 evo – ale tylko do jazdy szosowej. Do jazdy torowej jest wiele innych lepiej nadających się kasków. Ogólnie rzecz biorąc taka jazda zawsze jest przydatna. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego, co pomoże pokonywać kolejne kilometry jeszcze bezpieczniej, jednak czerpiąc większą frajdę z naszej jazdy, a o to powinno właśnie chodzić każdemu motocykliście.

Żeby wiedzieć, jak hamować, jak się złożyć do zakrętu, żeby wyciągnąć z opon i zawieszenia jak najwięcej, przy jak najlepszej przyczepności, a gdy jednak przesadzimy jak się ratować przed highsidem lub lowsidem.

Komentarze są wyłączone.