Techniki cięcia laserowego

Techniki cięcia laserowego

Cięcie laserowe oznacza technologię, która wykorzystuje wiązkę dużej mocy do cięcia materiału w oparciu o parametry sterowane komputerowo. Kiedy laser kieruje wiązkę wzdłuż materiału, wszystko ulega odparowaniu, spaleniu lub stopieniu na swojej drodze bezpośredniej. Technologia cięcia laserowego jest dostępna w dwóch formatach: bramkowym i galwanometrycznym.

 

 

Proces taniego cięcia laserem plexi

 

cięcie laserowe bydgoszczSystemy sterowania ustawiają laser prostopadle do materiału, a maszyna fizycznie kieruje wiązkę na jej powierzchnię. Ponieważ pierwszy z dwóch systemów jest wolniejszy, producenci zwykle używają go do tworzenia prototypów. W przeciwieństwie do tego galwanometry używają kątów lustrzanych do zmiany położenia wiązki laserowej i mogą ciąć do 100 stóp na minutę. Jeśli chodzi o cięcie laserowe bydgoszcz jest miejscem, gdzie deweloperzy zwykle używają galwanometrów do pełnej produkcji. Pierwszy system, zwykle do cięcia pleksi, podczas gdy tanie cięcie laserem plexi wygląda podobnie jak inne tego typu technologie. Maszyna laserowa wykorzystuje techniki stymulacji i amplifikacji do przekształcania energii elektrycznej w wiązkę światła o wysokiej gęstości. Stymulacja następuje, gdy elektrony są wzbudzane przez źródło zewnętrzne, zwykle błysk lub łuk. Wzmocnienie odbywa się w rezonatorze optycznym we wnęce, która jest umieszczona między dwoma zwierciadłami. Jedno lustro odbija światło, podczas gdy drugie lustro jest częściowo przezroczyste, dzięki czemu energia wiązki może wrócić do ośrodka laserowego, gdzie powoduje zwiększone emitowanie fotonów . Jeśli foton nie zostanie wyrównany z rezonatorem, lustra go nie przekierują.

 

Powyższa metoda zapewnia wzmocnienie tylko prawidłowo zorientowanych fotonów, co tworzy spójną wiązkę. W ten sposób proces cięcia jest tani i łatwy w użyciu, a cięcie laserem plexi jest bardziej wydajne niż cięcie metodami konwencjonalnymi.

 

Komentarze są wyłączone.