Transmisja plików w sieci

Transmisja plików w sieci

Za pomocą sieci dzisiaj wielu z nas jest w stanie szybko i wygodnie zrobić zakupy, pooglądać sobie film, czy też zagrać w ulubioną grę z przyjaciółmi. Chociaż początki Internetu nie zapowiadały się aż tak obiecująco, to jednak dzisiaj można śmiało podziwiać ogrom możliwości jakie nam on daje. Pozytywnym przykładem jest system transmitowania plików.

Darmowe konta ftp

darmowe konto ftpZa pośrednictwem kabla sieciowego możemy przesyłać rozmaite dane w formie cyfrowej, czyli popularnych zer i jedynek. Dane są przesyłane w formie plików, czyli uporządkowanych danych o skończonej długości. Aby możliwe było przesłanie pliku z jednego urządzenia na drugi niezbędny jest zbiór reguł dotyczących tego, jak to się robi. Takim zbiorem reguł jest znany już na początku istnienia internetowych połączeń protokół FTP. Za jego pomocą urządzenia są w stanie się ze sobą skomunikować i przesyłać pomiędzy sobą pliki. Ten protokół wykorzystuje się dzisiaj niemal wszędzie, a szczególnie w aplikacjach do przechowywania danych. Każdy może założyć sobie darmowe konto ftp i przechowywać swoje pliki na serwerze znajdującym się w sieci. To dość wygodny sposób na przechowywanie plików, do których mamy dostęp, nawet pomimo braku tego samego komputera, na którym pliki tworzyliśmy, czy też fizycznego nośnika danych. Wiele serwisów znacznie usprawniło przesyłanie i zarządzanie plikami za pomocą dedykowanych, wygodnych aplikacji sieciowych.

Nie chciałbym się fachowo rozpisywać na temat tego jak działa nasza File Transfer Protocol, czyli popularne FTP, gdyż jest to dość skomplikowane. Musimy jedynie wiedzieć, że dzięki niemu jesteśmy w stanie w sieci przesyłać sobie pliki z danymi, które później wykorzystamy do różnych celów. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, protokół FTP zrobił więcej dla Internetu niż jakikolwiek inny.

Komentarze są wyłączone.