Trwałe przegrody pasowe

Trwałe przegrody pasowe

Przegrody przemysłowe stosowane są już od wielu lat co wynika bezpośrednio z ich niewątpliwych zalet. Jest to metoda najtańsza i jednocześnie bardzo skuteczna jeśli chodzi o parametry izolacji akustycznej i termicznej. Kurtyny tego rodzaju wykonuje się z powszechnie dostępnego PCV modyfikowanego według potrzeb różnych branż.

Rodzaje kurtyn przemysłowych i ich zalety

kurtyny pasoweKurtyny przemysłowe występują w dwóch podstawowych rodzajach w zależności od budowy. Najczęściej w przedsiębiorstwach stosowane są kurtyny pasowe oraz przegrody przesuwne wykonane z dużych połaci folii PCV. W przypadku kurtyn pasowych miejscem ich montażu są przejścia między poszczególnymi strefami gdzie ruch odbywa się z dużym natężeniem. Inaczej jest z kurtynami przesuwnymi, które umieszcza się w miejscach czasowego natężenia ruchu. Producenci dostarczają na rynek produkty z przeznaczeniem dla różnych branż stąd możemy wyróżnić np. przegrody do osłony stanowisk spawalniczych, do montażu w mroźniach i chłodniach lub kurtyny zbrojone umieszczane w miejscach wyjątkowo dużego natężenia ruchu pojazdów. Folia PCV jest bardzo dobrym surowcem do produkcji kurtyn przemysłowych ze względu na wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej. Ich przemyślana konstrukcja z pasów zachodzących na siebie zakładkami stanowi również barierę izolacyjną dla zanieczyszczeń pylistych, oparów chemicznych, owadów i innych. Kurtyny są konstruowane z pasów folii PCV o dopasowanej do warunków grubości i szerokości co daje gwarancję żądanego poziomu izolacji.

Na decyzję o inwestycji w kurtyny przemysłowe ma ogromny wpływ odporność stosowanej folii PCV na uszkodzenia mechaniczne, działanie wielu czynników chemicznych. Daje to gwarancję bardzo długiego użytkowania. Istotną rolę odgrywa również stosunkowo niska cena oraz łatwość montażu tego rodzaju przegród.

Komentarze są wyłączone.