Uczymy się wspinać

Uczymy się wspinać

Kiedy byłam mała moi rodzice zapisywali mnie na różnego rodzaju zajęcia sportowe. Chcieli, żebym załapała w końcu bakcyla i znalazła taką dyscyplinę, która sprawia mi satysfakcję. Bardzo podobały mi się zajęcia na ściance wspinaczkowej i byłam w tym naprawdę dobra. Potem , wraz z wiekiem, przestałam chodzić na ścianki. Dopiero niedawno odnowiłam swoją pasję. 

Kurs wspinaczkowy dla początkujących

rekomendowane kursy wspinaczkoweWiele razy słyszałam, że profesjonalna wspinaczka nie jest dla kobiet, bo jest zbyt niebezpieczna i wymaga siły i odwagi. Nie zgadzam się z tym, że nie jest to zajęcie dla pań. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co komu sprawia radość. Dla mnie wspinaczka od dziecka była wielką pasją i zawsze, pokonując kolejne ścianki, czułam się mocniejsza i dumna z siebie. Po latach przerwy postanowiłam niedawno wrócić do wspinaczki, ale w odpowiednio profesjonalny sposób. Przejrzałam więc rekomendowane kursy wspinaczkowe dla początkujących i zapisałam się na jeden z nich. Musiałam sobie wszystko na nowo przypomnieć, ale sprawiało mi to mnóstwo radości. Część kursu odbywa się na sztucznych ściankach, jednak za jakiś czas, kiedy zrobi się cieplej, z całą trenującą grupą wybierzemy się w teren. Jestem podekscytowana faktem, że będą miała możliwość spróbowania swoich sił na prawdziwych skałach. One wymagają o wiele większej koncentracji i kreatywności. jednak wiem, że to mnie rozwinie. Mam dobrego trenera i profesjonalny sprzęt oraz ogromną pasję. 

Okazuje się, że wspinaczka może być ogromną pasją nie tylko mężczyzn, ale też kobiet. Po latach na nowo trenuje wspinaczkę i na ten moment jestem jedyną kobietą w grupie, która uczestniczy w specjalnym kursie. Na razie przygotowujemy się na nim na sztucznych ściankach do tego, żeby wyruszyć za jakiś czas w teren.

Komentarze są wyłączone.