Układanie jadłospisu redukcyjnego

Układanie jadłospisu redukcyjnego

Pozbycie się nadwagi nie jest prostym zadaniem, szczególnie jeżeli przez wiele lat zaniedbywaliśmy to co jemy i w jakich ilościach. Właściwie skomponowana dieta jest kluczowa w odchudzaniu, gdyż dostarcza niezbędnych składników odżywczych.

Kto układa jadłospisy redukcyjne? 

jadłospis redukcyjnyChyba każda osoba z nadwagą ma już za sobą przynajmniej kilka prób odchudzania się, które skończyły się fiaskiem. Podjęcie takiej decyzji wymaga dużej motywacji i chęci zmiany swojego życia na lepsze. Zrzucenie zbędnych kilogramów zaczyna się od kuchni, która jest połączona z umiarkowaną aktywnością fizyczną. Czyli ogólnie ujmując, chodzi o zdrowy tryb życia. Jadłospis redukcyjny polega na konsekwentnym gubieniu niechcianych kilogramów. Jest to bezpieczna metoda odchudzająca, ponieważ zakłada zmniejszanie wagi w umiarkowanym tempie. Szybkie chudnięcie nie jest wskazane, bo niesie ze sobą ryzyko efektu jojo. Jadłospis jest układany przez profesjonalnych dietetyków, który wykonują podstawowe pomiary masy ciała i stanu zdrowia, na podstawie których tworzą odpowiednie menu na każdy dzień. Ścisłe trzymanie się z wyznaczonym jadłospisem jest gwarancją sukcesu, ponieważ nie dostarczamy organizmowi zbyt wielu kalorii, a jedynie tyle ile potrzebuje. Dieta redukcyjna zawiera dużo świeżych warzyw, chudego mięsa, kasz i koktajli domowej roboty. W jadłospisie się znajdują trzy główne posiłki oraz dwie przekąski. Do tego trzeba wprowadzić systematyczne ćwiczenia fizyczne przynajmniej trzy razy w tygodniu o umiarkowanej intensywności.

W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć, czyli jak dużo chcemy zgubić kilogramów, zależy długość stosowania diety. Choć najlepiej na stałe pozostać przy wyznaczonej diecie, aby nie powrócić do poprzedniej wagi, którą ciężko zrzucić. 

Komentarze są wyłączone.