Użyteczna drukarka fiskalna

Użyteczna drukarka fiskalna

 

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dokonania jej rejestracji w Urzędzie Skarbowym oraz nabycie urządzenia fiskalnego, jeżeli wymaga tego ustawa o podatku od towarów i usług. Przedsiębiorcy mają duży wybór kas i drukarek, które różnią się funkcjami.

Co musi posiadać drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne onlineJeżeli przedsiębiorca prowadzi legalnie działalność, to z pewnością do każdego zakupy zostanie nam wydany paragon. Stanowi on dowód zakupu, ale też jest potwierdzeniem, że przedsiębiorca odprowadza podatki. Kasa fiskalna jest najpopularniejszym urządzeniem jakie spotkamy w sklepach, ale mogą to też być drukarki fiskalne online, których laik nie odróżni. Może z wyglądu są podobne, ale jeżeli chodzi o funkcje, to nieco więcej ich oferuje drukarka. Co najważniejsze, to to, że kasa może samodzielnie działać, natomiast drukarka fiskalna musi  być połączona z oprogramowaniem komputerowym do sprzedaży. Może to być dla niektórych wadą, a dla innych zaletą, ponieważ automatycznie wszystkie dane spływają do systemu i można na bieżąco dokonywać analizy i raporty. Zaletą drukarek są małe gabaryty i wielkie możliwości. Modele online przede wszystkim automatycznie łączą się z Centralnym Repozytorium Kas, które gromadzi informacje od wszystkich przedsiębiorców objętych obowiązkiem zakupu takiej kasy. Trzeba zaznaczyć w tym miejscu, że nie każda działalności musi mieć akurat taki model sprzętu fiskalnego. Drukarka tego typu łączy się z internetem za pomocą WiFi lub klasycznego kabla dołączonego w standardzie.

Drukarka fiskalna jest najczęściej spotykana w dużych marketach, które posiadają samoobsługowe stanowiska kasowe. Bez problemu można je wszystkie połączyć w jedną sieć, z której dane będą spływały bezpośrednio do programu komputerowego, ale też do CRK.

 

Komentarze są wyłączone.