W pewnym domu w Bydgoszczy…

W pewnym domu w Bydgoszczy…

Drewno wymaga właściwej pielęgnacji. Jeśli odpowiednio się o nie zadba, będzie nie tylko służyć przez bardzo długie lata, ale i cieszyć oczy doskonałym wyglądem. Parkiet nie jest tu wyjątkiem. Co jakiś czas przyda się mu odpowiednia konserwacja i nałożenie nowego lakieru. Dobrze wykonany proces cyklinowania może nawet dać efekt nowej podłogi!

Po co cyklinować parkiet?

cyklinowanie bydgoszcz,,Jaka piękna podłoga!” – takie okrzyki właścicielka pewnego domu w Bydgoszczy słyszy bardzo często, odkąd zdecydowała się na odświeżenie wszystkich parkietów. Takie działanie jest pożądane co kilka, kilkanaście lat – w zależności od stanu powierzchni podłóg. Ważne jest, by do tego zadania wybrać odpowiedniego fachowca, który właściwie zadba o drewno i nie uszkodzi go. Na szczęście nasza bohaterka nie miała z tym problemów. Gdy chodzi o cyklinowanie Bydgoszcz jest miejscem działania wielu solidnych firm. A jak przebiega sam proces? Otóż najpierw należy zeszlifować powłokę lakieru pokrywającą drewno przy użyciu papieru ściernego o grubej gradacji. Robi się to za pomocą specjalnej maszyny zwanej cykliniarką. Następnie, w celu uzyskania pożądanej gładkości, następuje kolejny etap szlifowania, tym razem za pomocą mniejszych gradacji. Kolejnym etapem jest polerowanie. Używa się do tego celu specjalnych siatek ściernych. Do wykańczania całości i obróbki brzegów wykorzystuje się tak zwane szlifierki krawędziowe.

Po zakończeniu tego procesu następuje lakierowanie, poprzedzone zwykle olejowaniem, woskowaniem i innymi zabiegami poprawiającymi kondycję drewna. Malowanie to proces kilkuetapowy. Zwykle nanosi się 3-4 warstwy lakieru. Najpierw są to lakiery podkładowe. Po wyschnięciu jednej warstwy nakłada się kolejną. Ostatnią, wierzchnią warstwą wykańcza się całość i nadaje odpowiedni połysk.

Komentarze są wyłączone.