Wapno zdozowane

Wapno zdozowane

Będąc rolnikiem często spotykam się z wapnem – nie tylko tym suplementowym w kapsułkach. Na wsi wapno można spotkać zarówno na polu jak w chlewni. Dobroczynnie wpływa na obniżenie kwasowości gleby a w szopie jest potrzebna do odkażenia pomieszczenia. By umieścić wapno na polu lub ścianie używamy specjalnego sprzętu do tego stworzonego, jednak co w przypadku, gdy nie wiemy jak poprawne rozsiać wapno?

Zastosowanie systemu dozowania wapna

dozowanie wapnaDozowanie wapna jest potrzebne i jakże proste przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Gdy mamy ściernisko lub nasze pole czeka podorywka albo orka zimowa możemy wspomóc naszą ziemię wzbogacając ją o cenne minerały jak i zabijając niepotrzebne szkodniki. Wtedy pomocny okazuje się system dozowania wapna, który jest ułatwieniem dla każdego mierzącego się z problemem odpowiedniego dawkowania tego minerału. Urządzenie dozuje wapno do odwodnionego osadu. W ten sposób mamy pewność, że stosując tak przerobione wapno trwale pozbędziemy się pasożytów i innych niepotrzebnych drobnoustrojów. System jest tak robione by można było je podłączyć do prasy, wirówki albo przenośnika ślimakowego. Zasada działania tego urządzenia jest banalnie prosta. Wybrana dawka wapna jest mieszana z osadem by podwyższyć temperaturę. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie pH wapna i dochodzi do higienizacji. Dla gospodarstw rolnych o małej powierzchni użytkowej poleca się system mniejszych rozmiarów, który również można zakupić na rynku. 

Każdy kto boryka się z problemem wapnowania powinien zaopatrzyć się w wysokiej jakości system. Przyda on się także w przyszłości i do tego ułatwi pracę na roli. Dzięki możliwości podłączenia urządzenia do innych urządzeń z wałem pędnym system staje się mobilny i można się z nim poruszać po wielu hektarach pola.

Komentarze są wyłączone.