Właściwości oleju z rokitnika

Właściwości oleju z rokitnika

 

Produkt, który znały już nasze babki i prababki wraca do łask, gdyż jest idealnym uzupełnieniem codziennej diety. Aby poznać moc tej rośliny, którą możemy spożywać, warto przeczytać kilka słów o jej ogromie właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych, które w sobie kryje ta niepozorna roślina.

Wpływ oleju z rokitnika

olej z rokitnikaNajważniejszą rzeczą jaką zapewnia produkt to pozytywny wpływ na układ pokarmowy, ponieważ pomaga w walce z różnymi dolegliwościami, które przebiegają w tym obszarze. Olej z rokitnika ma zbawienny wpływ na naszą skórę powodując, iż jest ona dogłębnie nawilżona oraz elastyczna. Pozostając przy tematyce skóry, aczkolwiek tej na twarzy, warto zwrócić uwagę na to, że spłyca obecne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Jednak mimo wszystko ważne są właściwości zdrowotne, ponieważ olej ten wskazany jest w przypadku wysokiego cholesterolu, jak również dla osób z nadciśnieniem. Może pomagać także przy problemach ze zgagą lub wrzodami żołądka. Jakie substancje prozdrowotne zawiera olej z rokitnika? Przede wszystkim flawonoidy, które działają przeciwutleniająco. Następnie garbniki, które są antybakteryjne, przeciwzapalne i fenomenalnie wpływają na przyspieszenie gojenia otarć i ran. Dodatkowo dzięki zawartych w nim związkach fenolowych jest dobrym środkiem do dezynfekowania ran i otarć. Nie można również zapomnieć o obecnych w nim witaminach A, B oraz C, jak również zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Nazywany jest również źródłem młodości ze względu na fitosterole, które neutralizują wolne rodniki.

Olej rokitnikowy to bogate źródło witamin, kwasów tłuszczowych i innych substancji prozdrowotnych. Warto spróbować regularnie spożywać ten olej, aby móc samodzielnie przekonać się o jego zbawiennych właściwościach zdrowotnych i upiększających.

 

Komentarze są wyłączone.