Włoszczyzna w wersji suszonej

Włoszczyzna w wersji suszonej

 

Wiele osób samodzielnie gotując, korzysta z gotowych mieszanek warzyw, które znacznie ułatwiają przyrządzanie potraw. Jedną z typowych kompozycji warzyw jest włoszczyzna, którą możemy dostać w formie mrożonej lub suszonej.

Jak wykorzystać suszoną włoszczyznę?

suszona włoszczyznaPrawie każda potrawa wymaga dodania do niej warzyw, gdyż nadają one jej wyjątkowy smak. Najsmaczniejsza zupa wychodzi ze świeżych warzyw, które podczas gotowania uwalniają swój aromat. Jednak nie zawsze mamy dostęp do takich produktów, bo na przykład jest już po sezonie. Wtedy można sięgać po mrożone lub suszone warzywa, które świetnie się sprawdzają w wielu daniach. Gotowa suszona włoszczyzna jest bez wątpienia numerem jeden, wśród tego typu produktów spożywczych, ponieważ jest uniwersalna. Dostępna jest w formie niewielkich torebek o pojemności dwustu, trzystu lub pięciuset gramów. Należy ją przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, żeby nie dostała się do niej wilgoć. Włoszczyzna nadaje się do każdej zupy jako baza, do sosów, do duszonych mięs czy dań zapiekanych. Poza suszoną, można też ją kupić mrożona. W takiej formie można warzywa podsmażać na patelni, gdyż są to kawałki w całości. Taką włoszczyznę można samemu wykonać jeżeli dysponujemy odpowiednią suszarką do warzyw lub w klasycznym piekarniku. Wystarczy świeże warzywa pokroić w słupki lub kostkę, wyłożyć na tackach do suszenia i po kilku godzinach są gotowe. Jest to produkt w stu procentach naturalny i zdrowy oraz nadaje się do szerokiego zastosowania w sztuce kulinarnej.

Żadna zupa bez wkładu warzywnego nie będzie dobrze smakować. To właśnie one nadają im tego wyrazistego smaku, który powoduje, że każdy ma ochotę na dokładkę. Często dobrze dobrana włoszczyzna powoduje, że nie są potrzebne już dodatkowe przyprawy.

 

Komentarze są wyłączone.