Woda prosto z kranu – filtry wody

Woda prosto z kranu – filtry wody

Nigdy nie rozumiałam ludzi pijących wodę prosto z kranu. Nie dość, że miała ona po prostu niedobry smak, to jeszcze jak pomyślałam, że przepływa ona przez te wszystkie rury, których nikt nie czyścił od lat, było to dla mnie nie do pomyślenia. Niestety kupno wody butelkowanej dla czteroosobowej rodziny to spory wydatek, dlatego znalazłam inne rozwiązanie.

Filtry wody na użytek domowy

filtry wody pitnej z WarszawyZ początku skusiłam się na zakup dzbanka z filtrem wody, a także tak modne ostatnio w Warszawie butelki z filtrem, które możesz napełniać również w miejscach publicznych i wiesz, że pijesz wodę zdatną do picia. Niestety filtry bardzo często trzeba było wymieniać w związku z tym przestało to być ekonomicznym rozwiązaniem. Wtedy wraz z mężem postanowiliśmy zamontować filtry wody. Rozwiązanie takie ma niestety jeden minus, albowiem wymaga miejsca pod zlewem kuchennym, jednak ogrom zalet i wygodna znacznie przyćmiewa tę wadę. Nie dość, że nie musieliśmy w końcu zaopatrywać się w zgrzewki 1,5 litrowej wody, to w końcu mogliśmy podstawić szklankę pod kran, napełnić ją i zawartość bezpośrednio wypić. Dodatkowo także potrawy oraz herbata zmieniły swój smak, były lepsze, intensywniejsze. Wiele osób powstrzymuje się przed inwestycją z powodu wyobrażań wielkich przebudów w związku z montażem filtra. Jednak firma oferująca filtry wody pitnej z Warszawy, u której zakupiliśmy sprzęt szybko i sprawnie uwinęła się z instalacją, zachowując porządek. Nie musieli także ingerować nadto w hydraulikę.

Co prawda mamy teraz dwa krany w kuchni jednak nie przeszkadza mi to, ani nie jest jakoś problemowe. Oczywiście istnieją także filtry, które możesz podłączyć pod instalację wodną i mieć filtrowaną wodę w całym domu z czego z pewnością ucieszy się Twoja pralka. Jak na razie jestem zadowolona z mojego filtra i z pewnością nie żałuje inwestycji.

Komentarze są wyłączone.