Woski jako akcesorium zapachowe

Woski jako akcesorium zapachowe

 

Wosk każdemu z nas kojarzy się w inny sposób. Na pewno wiele osób automatycznie wosk kojarzy jako substancję, która pozostaje po stopionej świecy. Część z nas myśląc o wosku na myśli ma wosk pszczeli albo też wosk nabłyszczający konkretną powierzchnię. Warto jednak wiedzieć, że są również woski, które spełniają podobną rolę do świec zapachowych.

Co wyróżnia wosk zapachowy?

woski zapachoweChociaż generalnie woski zapachowe spełniają podobne funkcjonalności, jakimi charakteryzują się świece zapachowe, jest kila elementów, które mogą zadecydować o tym, że część osób będzie jednak skłaniała się ku wyborowi właśnie wosków zapachowych. Po pierwsze, woski zapachowe charakteryzują się zdecydowanie intensywniejszym zapachem niż świece zapachowe. Dzieje się tak dlatego, że ze względu na inny proces spalania – czy też topienia – w przypadku wosków zapachowych możliwe jest zastosowanie olejków, które mają bardziej skoncentrowany, a co za tym idzie, bardziej wyrazisty, zapach. Woski zapachowe najczęściej przyjmują postać małej tarty, którą kruszymy do niecki kominka zapachowego zgodnie z naszymi potrzebami. Warto wiedzieć, że ilość skruszonego wosku zapachowego powinniśmy dostosować do wielkości i przestronności naszego pomieszczenia. Zbyt duża ilość wosku w małym pomieszczeniu może okazać się zbyt przytłaczająca zapachem, ale doskonale sprawdzi się w większym pomieszczeniu, gdzie bez trudu będzie wyczuwalny.

Wosk zapachowy, podobnie jak świece, dostępny jest w wielu różnych wariantach zapachowych i produkowany jest przez różne firmy zajmujące się produkcją produktów zapachowych. Wosk zapachowy, wraz z odpowiednio dobranym kominkiem i zapasem tealightów może okazać się doskonałym pomysłem na prezent dla przyjaciółki, która uwielbia wprowadzać nastrojowe klimaty w swoim domu.

 

Komentarze są wyłączone.