Wpływ jazdy na rowerze na zdrowie

Wpływ jazdy na rowerze na zdrowie

Kiedy słyszymy, że ktoś jeździ na rowerze zwykle kojarzy nam się to z uciążliwymi, zwłaszcza w czasie deszczu lub śniegu, dojazdami do pracy lub szkoły. Często myślimy sobie, że osoby takiej nie stać na samochód. Nic bardziej mylnego. Jazda na rowerze niesie ze sobą mnóstwo korzyści, może być także świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu lub odstresowanie się.  

Rower może służyć nie tylko do dojazdów

Romet Jolene 6.0Rower to narzędzie, po które sięgnąć może każdy z nas. Istnieją modele dla dzieci, dla amatorów, dla profesjonalistów, dla ludzi z nadwagą, a także liczne, przystosowane do potrzeb konkretnych użytkowników (na przykład Romet Jolene 6.0 sprawdzi się lepiej w trudnym terenie, niż w miejskiej dżungli). Każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerami powinien dobrze zastanowić się nad tym jaki rower kupi. Od tego wyboru będzie uzależniony późniejszy komfort jazdy i doświadczenia z niej płynące. Kiedy już uporamy się z tym problemem i wybierzemy model dla siebie, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom oraz spełniał przeznaczenie, jakie dla niego przewidzieliśmy możemy zacząć cieszyć się z prowadzenia bardziej zdrowego trybu życia niż do tej pory oraz chwalić się przed znajomymi, że teraz podążamy za trendami ekologicznymi i jesteśmy przyjaźni dla środowiska. Na pewno nasze wnuki w przyszłości podziękują nam za to. Jazda samochodem uwalnia do atmosfery średnio ponad 270 gramów gazów cieplarnianych, tak zwanych spalin, na każdy przejechany kilometr, a jazda rowerem ponad dziesięciokrotnie mniej, wliczając w to przemianę materii niezbędną do wytworzenia przez rowerzystę siły, aby przejechać ten dystans.

Rower ma też niesamowicie korzystny wpływ na zdrowie. Jest zalecany dla osób, które chcą poprawić nie tylko swoją kondycję i wydolność organizmu ale także dla tych, którzy mają problem ze stawami. Jazda wpływa też korzystnie na krążenie oraz mięsień serca. Korzyści z jazdy na rowerze są liczne i każdy powinien poważnie zastanowić się, czy nie jest to kierunek, w którym powinien podążyć.

Komentarze są wyłączone.