Wyprawka dla psa – ponton

Wyprawka dla psa – ponton

Gdy przygotowujemy dom na przyjęcie swojego pierwszego psa musimy zadbać o odpowiednią wyprawkę. Jednym z podstawowych problemów, jakie musimy rozwiązać jest zadbanie o odpowiednie miejsca na psi wypoczynek. Nawet jeśli pozwolisz psu wskakiwać na łóżko powinien mieć on własny kąt w mieszkaniu.

Ponton dla twojego psa

pontony dla psaŻeby wyznaczyć psu jego osobistą przestrzeń musimy zakupić dla niego odpowiednie posłanie. Musi być ono na tyle duże, by zapewnić mu swobodę ruchu podczas nocnego snu i odpoczynku w ciągu dnia. W tym celu najlepiej jest psa zmierzyć – od głowy po podstawę ogona, i dodać do wyniku co najmniej dwadzieścia centymetrów. Dzięki temu poznamy wymiary, jakie powinno mieć jego posłanie. Sprawa jest prosta jeśli chodzi o dorosłe psy, które już nie rosną. Inaczej jest ze szczeniakami, dla nich najlepsze będzie posłanie średniej wielkości, nie wiele większe niż one same. Nawet jeśli zakupiliśmy rasowego psa, i wiemy, że wyrośnie na bardzo dużego, jako szczeniak potrzebuje mniejszego materaca. Zbyt duży może powodować, że nie będzie czuł się na nim bezpiecznie i nie będzie chciał na nim przebywać. Pontony dla psa powinny być wytrzymałe – młode szczeniaki mają silną potrzebę gryzienia i z delikatnym materiałem rozprawią się w kilka minut. Ułożone psy, które nie niszczą mebli, wciąż mają ostre pazury, które mogą haczyć i rozrywać cienkie powłoczki. Jeśli nasz pies gubi dużo sierści kupny mu posłanie, które dla niego będzie wygodne, a nam nie będzie sprawiać problemu jego czyszczenie. W internecie znajdziemy mnóstwo opinii na temat materiałów, z których łatwiej usunąć włosy i brud.

Nawet jeśli lubimy, gdy pies śpi z nami w łóżku powinniśmy zadbać o dobre posłanie. W wypadku rekonwalescencji po chorobie zwierze może nie mieć siły by wdrapać się na łóżko i będzie czuło się bezpieczniej na swoim pontonie.

Komentarze są wyłączone.