Z czego składa się stal Duplex?

Z czego składa się stal Duplex?

Każda firma, która zajmuje się sprzedażą stali posiada z pewnością kilka jej gatunków. Dzięki temu ma również wielu klientów. Jednak sprzedając ten materiał należy liczyć się z tym, że klienci będą pytać o jego dokładne właściwości. W związku z tym należy zatrudnić wykwalifikowanych pracowników, którzy będą mogli udzielić niezbędnych informacji i zadowolić wszystkich zainteresowanych.

Stal Duplex, a Super Duplex

stal super duplexObecnie bardzo popularna jest stal Duplex. Głównie ze względu na właściwości, tak samo, jak inne gatunki. Można wykorzystywać ją w różnych sytuacjach. Trzeba jednak wiedzieć gdzie i przede wszystkim jak ją zamontować, by dobrze się sprawdziła. Wśród niej można wyróżnić również stal Super Duplex. Charakteryzuje się ona tym, że jest to wysokostopowy dwufazowy materiał, który jest dodatkowo kwasoodporny. Składa się oczywiście z chromu, który wylicza się na dwadzieścia pięć procent. Nie można również pominąć stężenia niklu, który jest tam obecny w około czterech procentach. Oczywiście producenci dodają do niej inne materiały. Jednak zależy to przede wszystkim od konkretnego gatunku. Stal Super Duplex jest przede wszystkim bardzo wytrzymała. Co więcej, jest również odporna na działanie wysokich stężeń soli. Bez problemu można stosować ją również w wysokich temperaturach. Nie można pominąć jej odporności na korozję, zarówno szczelinową, jak i wżerową, a także międzykrystaliczną oraz zmęczeniową. W związku z tym nie ma problemu, by używać jej zarówno w przemyśle chemicznym, jak i papierniczym, czy też stoczniowym, a nawet energetycznym.

Stal Super Duplex ma bardzo wiele zastosowań. Firmy decydują się na jej użycie za względu na dużo zalet. Bez problemu sprawdzi się w różnych warunkach. Co więcej, obecnie bardzo łatwo też ją zakupić, a jej ceny są na tyle zróżnicowane, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Komentarze są wyłączone.