Zakładanie implantów zębowych

Zakładanie implantów zębowych

Implanty zębowe to obecnie najlepsze rozwiązanie w przypadku braku zębów. Jedyną rzeczą jaka mnie powstrzymywała przed decyzją o założeniu implantów był strach przed zabiegiem i bólem pooperacyjnym. Jednak chęć posiadania pięknego uśmiechu była silniejsza, w związku z czym zdecydowałam się na ten krok. 

Implanty stomatologiczne – zalecenia po ich założeniu

znakomitej jakości implanty stomatologiczne z WrocławiaZałożenie implantów stomatologicznych, choć minimalnie inwazyjnym wciąż jest zabiegiem chirurgicznym. Dlatego musiałam przygotować się na mogące występować, ale nie konieczne krótkotrwałe dolegliwości pooperacyjne. Na szczęście znajoma, które poleciła znakomitej jakości implanty stomatologiczne z Wrocławia, przygotowała mnie na to co mnie czeka, tak więc w dzień wszepienia implantów byłam nieco spokojniejsza. Oczhywiście nie było to najprzyjemnijesze uczucie jakiego doznałam, jednak szczerze muszę przyznać, że nie czułam nic. Gorzej jednak było gdy znieczulenie zeszło. Wyczuwałam lekki obrzęk dziąseł w miejscu wszczepienia. W dodatku miałam jeszcze szwy w związku z czym nie nazwałabym tego komfortem. Jednak nie czułam jakiegoś ogromnego bólu, a niewielkie rany szybko się zagoiły, z pewnością zawdzięczam to sumiennemu dostosowaniu się do zaleceń chirurga stomatologii. Oczywiście moja dieta składała się z samych kremów i papek, zero gorących napojów, alkoholu, papierosów. Obolałe miejsce cały czas obkładałam lodem i chroniłam je przed nagrzaniem. Przez pierwsze kilka nocy spałam też z głową powyżej klatki piersiowej.

Nie obeszło się również od zażywania leków przeciwbólowych, płukaniu ust leczniczymi płukankami i regularnie chodziłam na wizyty kontrolne według zaleceń lekarza. Dostosowanie się do wytycznych pomoggło mi znieść uczucie dyskomfortu po wszeczepieniu implantów. Może i nie było to całkiem przyjemne uczucie, jednak było warto gdyż teraz w końcu znów się uśmiecham bez wstydu.

Komentarze są wyłączone.