Zalety rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej

Zalety rekuperacji czyli wentylacji mechanicznej

 

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Poza tym nie jesteśmy narażeni na przeciągi, które występują w przypadku wentylacji tradycyjnych.

System wentylacji mechanicznej czyli rekuperacji

Głównym rekuperacja częstochowazadaniem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest wymiana zużytego i zanieczyszczonego powietrza z naszych pomieszczeń na świeże i czyste z zewnątrz. Ma to zapewnić komfort wszystkim użytkownikom i poprawić jakość powietrza. Powietrze wymieniane jest przez całą dobę, dzięki temu w naszych pomieszczeniach zawsze znajduje się czyste powietrze. Dodatkowo powietrze nawiewane jest oczyszczane z nadmiernej wilgoci i dwutlenku węgla dzięki specjalnym filtrom umieszczonym w rekuperatorze. Zaletą jest również to, że powietrze wywiewane oddaje swoje ciepło powietrzu nawiewanemu nie mieszając się z nim. To pozwala na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. W odróżnieniu od tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej rekuperacja Częstochowa charakteryzuje się możliwością regulacji ilości nawiewanego powietrza do pomieszczeń. Dzięki temu mamy czyste powietrze niezależnie od ilości osób znajdujących się w budynku. Każdy system wentylacji mechanicznej składa się z wentylatora czyli serca całego systemu, kanałów wentylacyjnych, którymi przemieszcza się powietrze nawiewane i wywiewane oraz akcesoriów takich jak czerpnia, złączka czy taśma montażowa stalowa.

O rekuperacji warto pomyśleć już na etapie projektowania domu, ponieważ wtedy łatwiej będzie ukryć kanały wentylacyjne, którymi przemieszcza się powietrze. Poza tym możemy obniżyć koszty związane z zakupem grzejników gdyż wystarczy ich kupić mniej przy zamontowaniu systemu wentylacji mechanicznej.

 

Komentarze są wyłączone.